Trzeci weekend święta studentów

krolikUpał sprzyja imprezom! Coraz wyższa temperatura za oknem zdecydowanie zachęca do wyjścia. Idźcie w weekend na miasto, bo oprócz kolejnej dawki juwenaliowych wrażeń czeka was magia atrakcji.

Kolejny weekend zaczynamy od Street Art Festiwalu, stającego się największymi juwenaliami w Trójmieście. Żadnego szanującego się miłośnika hip-hopu nie może tam zabraknąć. Zagrają tam m.in. Łona i Webber, Pokahontaz i Rasmentalizm. Program i szczegółowe informacje znajdziecie w naszej zapowiedzi.

Także w piątek, w KinoPorcie przez cały weekend trwać będzie cykl projekcji krótkich filmów w ramach przeglądu Młoda Polska Kinematografia. Podczas przeglądu zaprezentowane zostaną najlepsze, najciekawsze i najczęściej nagradzane polskie produkcje, których autorami są przedstawiciele młodszego pokolenia filmowców. Gośćmi będą Jakub Czekaj, reżyser filmów krótkometrażowych nagradzanych wielokrotnie na festiwalach w Polsce i na świecie (m. in. w USA, Niemczech i Czechach) oraz Adam Palenta, autor zdjęć filmowych i fotograf, absolwent ASP w Poznaniu, zdobywca wielu nagród i wyróżnień (m. in. w USA, Hiszpanii, Austrii i Rosji). Spotkania z gośćmi poprzedzone będą przeglądem ich dotychczasowego dorobku. Wśród tytułów, które zostaną zaprezentowane znajdą się filmy z Mistrzowskiej Szkoły mloda polska kinomatografiaReżyserii Filmowej Andrzej Wajdy, Szkoły Filmowej w Łodzi, Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, a także filmy wyprodukowane w ramach programów realizowanych przez Studio Munka. Program znajdziecie tutaj. Pokazy zaczynają się o 18.00, bilet normalny kosztuje 8 zł, a uczniowie i studenci wchodzą za darmo.

Znajdzie się także coś dla fanów spędzania wolnego czasu aktywnie. W całym Trójmieście trwać będzie Żeglarski Puchar Trójmiasta. Regaty trwają trzy dni i w tym czasie wszystkie jachty odwiedzają najważniejsze ośrodki żeglarskie Zatoki Gdańskiej: marinę Sopot, Gdańsk-Górki Zachodnie i Gdynia. Żeglarski Puchar Trójmiasta ponownie zainauguruje sezon żeglarski na wodach Zatoki Gdańskiej. Odbędzie się w dniach 23-25 maja i zgodnie z zapowiedzią sprzed roku, tym razem rozpocznie się w Sopocie. Drugiego dnia, w sobotę, żeglarze zawiną do Gdańska (Górki Zachodnie), natomiast finał regat i ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w marinie w Gdyni. W myśl idei pomysłodawcy każde z miast występuje w roli gospodarza jednego dnia imprezy. Więcej informacji, także o zapisach załóg znajdziecie tutaj.

Jak co piątek Sfinks 700 przygotował dla klubowiczów porządną dawkę wrażeń. The Score of Hardcore – Around the World to impreza cykliczna, której każda kolejna edycja ma za zadanie przebić poprzednią. Podczas dwunastej edycji zaprezentuje się pięciu artystów z różnych zakątków świata. Pierwszy z nich to absolutna legenda, czołowy reprezentant gatunku prosto ze Illionois, Delta 9. Później przyjdzie czas na gościa z Hamburga, mistrza industrialowych produkcji Molecueza. Kolejni artyści to: Australijczyk Tymon, Duran Duran Duran z Philadelphii oraz Francuz mieszkający we Francji  Fight. To oczywiście nie wszystkie atrakcje przygotowane na tą niesamowitą imprezę, aby się przekonać bądźcie na miejscu w piątek już od 22.00. Wstęp wynosi 30 zł.

DKF Miłość Blondynki zaprasza na Festiwal Kultury Azjatyckiej „Made in Asia”, który ma przybliżyć kulturę i piękno krajów azjatyckich. Tegoroczna edycja skupia się na obyczajowości i fenomenie Japonii. Festiwal będzie obfitował w występy artystyczne, seanse filmowe oraz pokazy teatralne. Ponadto odbędą się liczne prezentacje, m.in.: sztuki walki, techniki kaligrafii, zasady tradycyjnych gier japońskich, tajniki rysunku oraz składania orgiami. Program i szczegółowe informacje znajdziecie tutaj.

W sobotę wypada Święto Miasta Gdańska. Cały dzień na Targu Węglowym obfitować będzie w parady, gry miejskie, pokazy grup zainteresowań mieszkańców Gdańska (m.in. chórów i zespołów pieśni i tańca), koncerty, babeczkowy tort, a gwiazdą wieczornych koncertów będzie Mrozu. Program jest dostępny tutaj. Impreza zaczyna się już o 8.00, a skończy się o około 22.00. Wstęp jest wolny!

W Hali Olivii będzie miał miejsce wyjątkowy koncert. Wystąpi na nim 36-letnia już legenda polskiego rocka, czyli zespół Perfect. Z pewnością nie zabraknie na nim największych przebojów zespołu, więc to propozycja dla wszystkich fanów rocka, młodych ciałem i duchem. Koncert zaczyna się o 19.00, a bilety wahają się od 55 zł do 120 zł.

To nie koniec muzycznych sobotnich propozycji. Ciekawie będzie także w Teatrze Leśnym przy Jaśkowej Dolinie w Gdańsku. Wystąpi tam Natalia Kukulska z zespołem. Piosenkarka zaśpiewa tam piosenki z ostatnich płyt, jak i starsze, największe przeboje. Koncert zaczyna się o 19.00, a bilety kosztują jedyne 5 zł i są dostępne w kasie teatru.

milosc blizniegoPozostając w teatralnej atmosferze, polecamy kolejną premierę Sceny SAM w Centrum Kultury w Gdyni. „Miłość Bliźniego” Leonida Andrejewa powstała na początku XX wieku, mimo to jest sztuką uniwersalną, a w adaptacji Magdaleny Bochan-Jachimek stała się historią jakże aktualną. Gdzieś między tragedią a farsą, niewątpliwie też z komediowym przekąsem, rozgrywany jest dramat człowieka, który… okazuje się nie być tym, kim na pierwszy rzut oka mógłby się wydawać. Sytuacja, w której się znalazł, stwarza doskonałą okazję do przyjrzenia się społeczności wakacyjnych indywiduów, z którymi każdy z nas miał okazję już gdzieś się zetknąć. Bo „miłość bliźniego” i jej różne odmiany można spotkać wszędzie: na słonecznej kalifornijskiej lub gdyńskiej plaży, nad jeziorem Michigan czy Śniardwy, a także w uroczym górskim schronisku. Kiedy więc w te wakacje będziesz opalać się na Helu czy w San Francisco, żeglować w Mikołajkach lub podziwiać wodospad Niagara, przecierać bieszczadzkie szlaki lub wędrować po Yellowstone, bądź czujny! Wszędzie możesz znaleźć podobne historie. A w każdej z nich możesz mieć też i swoje miejsce. W spektaklu grają amatorzy – uczestnicy warsztatów teatralnych „W Kaczych Butach”. Bilety kosztują 15 zł. Premiera odbędzie się o 19.00.

W niedzielę, standardowo, nie zabraknie muzyki. Fani popowego grania ucieszą się z wiadomości, że w Hali Pomarańczowej w Sopocie wystąpi Sylwia Grzeszczak. Wokalistka wraz z zespołem zawita w maju do sopockiej hali Hipodrom, gdzie zaśpiewa swoje największe przeboje. Zaś przed głównym koncertem publiczność rozgrzewać będzie rockowo-metalowy zespół Rotten Wood. Koncert zaczyna się około 18.30. Bilety w cenach 35, 45 i 60 zł.

Na koniec polecamy finał II edycji konkursu fotograficznego „Pieskie Życie”, organizowanego przez Fundację Pies Szuka Domu. Głównym punktem programu jest bowiem koncert wybitnego rockmana polskiej sceny muzycznej, Marka Piekarczyka. Marek, przyjaciel Fundacji, zagorzały kibic naszych projektów i nowatorskich pomysłów, zagra tym razem niepowtarzalny koncert w wersji akustycznej. Jak sam przyznaje, każdy jego występ to wyjątkowe wydarzenie artystyczne i emocjonalne. Jako support zagra trójmiejska kapela Milczenie Owiec. Podczas wieczoru zostaną wręczone nagrody i dyplomy laureatom konkursu. Impreza zaczyna się o 19.00. Bilety kosztują 40 zł (przedsprzedaż) i 50 zł (w dniu koncertu), a kupić je można w klubie Ucho, pod adresem sklep@piesszukadomu.pl i w siedzibie Fundacji (tel. 602 694 489 ).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + 9 =