Drugi weekend święta studentów

dixie 2 weekendOkres juwenaliów rozkręcił się na dobre, w ten weekend czeka nas potrójne studenckie święto. Dodatkowo, przed nami mnóstwo innych trójmiejskich atrakcji. Zapraszamy na artystyczny weekend!

Piątek, sobota i niedziela będą jeszcze bardziej naszpikowane studenckimi imprezami niż zwykle. Ruszają połączone juwenalia Politechniki Gdańskiej i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, czyli Technikalia i Medykalia! Usłyszycie podczas nich m.in. Jelonka, Ferben Lehre i Fokusa. Więcej dowiecie się z naszej zapowiedzi – https://cdn.ug.edu.pl/13303/technikalia-i-medykalia-2014/. Równocześnie w Gdyni trwają Delfinalia, na których zagrają m.in. Sokół i Marysia Starosta, Marika i Kamil Bednarek. Szczegółowe informacje możecie znaleźć również u nas – https://cdn.ug.edu.pl/12332/delfinalia-2014-juz-wkrotce/

Na piątkową premierę zaprasza Teatr Wybrzeże. Na scenie Malarnia zostanie wystawiony spektakl „Ciąg”, próbujący opowiedzieć o problemie choroby alkoholowej. Na piątek obowiązują jedynie zaproszenia, natomiast bilety na sobotni i niedzielny pokaz o 20.30, kosztują 30 zł (ulgowy) i 40 zł (normalny).

raportTakże w piątek rusza kolejny, ważny festiwal teatralny, organizowany przez Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza. Chodzi oczywiście o R@port, czyli IX Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych. Aktorzy zaprezentują na nim sztuki z minionego roku, przyznana zostanie również Gdyńska Nagroda Dramaturgiczna, odbędą się debaty z udziałem Doroty Masłowskiej, a w finale koncert jej zespołu, Mister D. Festiwal potrwa tydzień. Program i informacje o biletach znajduje się tutaj: http://www.festiwalraport.pl/

DKF Miłość Blondynki zaprasza na Film na kozetce. Już w piątek niepowtarzalna okazja, aby obejrzeć i podyskutować na temat filmu „Hanami – Kwiat wiśni”. Podczas tego spotkania gościem specjalnym będzie Katarzyna Pastuszak – tancerka, dyrektor artystyczna Teatru Amareya, a prowadzącym został filmoznawca, dr hab. Paweł Sitkiewicz. Psychoanalityczną warstwą filmu zajmie się natomiast Magdalena Żylicz, psychoterapeutka psychoanalityczna. Wielokrotnie nagradzana produkcja przedstawia losy starego małżeństwa, Rudiego i Trudi. Gdy Trudi nagle umiera, jej mąż zdaje sobie sprawę jak wiele żona poświęciła dla niego, dzieci i prowadzenia domu. Rudi decyduje się zrobić coś dla niej, więc wyrusza w podróż do Japonii, gdzie mieszka ich syn Karl, prowadzący w Tokio zapracowane życie. Śmierć rozdzieliła mężczyznę z Trudi, jednak sprawiła, że stali się sobie bliscy, jak nigdy przedtem. Wyjątkowy seans rozpocznie się o godz. 18.00. Bilet normalny kosztuje 10 zł, a ulgowy 5 zł.

Jak Sopot promuje odbywający się w Chorwacji Outlook festiwal 2014? Oczywiście w klubie Sfinks 700. W sobotnią noc zagra dla was Mikal. To artysta współpracujący do tej pory z wieloma wykonawcami, przede wszystkim z Shogun LTD Friction’a i Disfigured Dubz Skream’a. Kontrakt płytowy podpisał jednak z wytwórnią Metalheadz. Jego ostatnia EPka „Immaterial” słusznie została nazwana wydarzeniem miesiąca. Oprócz Mikala wystąpią dla was także Ros, Reza, Mack, Benito, Paryss, Fabian oraz Mr. Cannabeatz. Bilety na wydarzenie kosztują 25 zł, a wstęp już od godz. 22.00.

noc muzeówTej nocy nie powinniście spać. W końcu to Noc Muzeów! Mnóstwo muzeów i innych instytucji kultury stoi przed wami otworem i zaprasza na dodatkowe atrakcje. Wstęp kosztuje symboliczną złotówkę lub jest bezpłatny. Pełna lista instytucji biorących udział tutaj.

W niedzielę czekać was będzie sporo muzyki. W Uchu odbędzie się 4. Konkurs Młoda Metropolia, jedna z części festiwalu Metropolia jest Okey. Zagrają: Czarne kwiaty, Sea Vine, Funkolektyw, TKM, Met Tet, K80’s, Juha, Llama. Jury wybierze w eliminacjach dwa zespoły, które przejdą do kolejnego etapu, trzeci wybierze publiczność. Koncert zaczyna się o 18.00, a wstęp jest bezpłatny.

 

 

Tymczasem w Centrum Stocznia Gdańska będą się rozgrywać eliminacje do Przystanku Woodstock. Kolejne osiem zespołów o udział w jubileuszowej, 20. edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata powalczy w Gdańsku. 18 maja na wybrzeżu zameldują się: Metka (Warszawa), Straight Jack Cat (Kraków), Be.MY (Warszawa), Orange Tree (Warszawa), Scream Maker (Warszawa), Mama Selita (Warszawa), The Sixpounder (Wrocław) oraz Tuff Enuff (Chorzów). Gościnnie wystąpi warszawska grupa Skowyt. Afterparty ze wspólnym jam session przeniesie się do klubu Bunkier. Koncert zaczyna się już o 16.00, a wstęp jest wolny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 − sześć =