Zmiana zarządu Koła Naukowego Kryminologii na UG

Fot. unsplash.com/Tingey Injury Law Firm

Na początku roku akademickiego 2023/24 Koło Naukowe Kryminologii zorganizowało pierwsze spotkanie, na którym wybrano nowy zarząd oraz sporządzono plany i cele na nadchodzący rok. Nowym prezesem została Katarzyna Arabasz, studentka trzeciego roku kryminologii.

Koło naukowe kryminologii jest jednym z najstarszych na wydziale prawa i administracji (działa od 2011 roku). Jego członkowie starają się popularyzować i pogłębiać wiedzę z zakresu kryminologii, wiktymologii i innych nauk penalnych. Dodatkowo koło rekomenduje książki, seriale i podcasty oraz przedstawia historie zbrodni. Aktualnie w kole działa 28 członków, którzy są studentami różnych wydziałów, głównie prawa i nauk społecznych.  Pomimo tego, iż nie ma dużo informacji o kole na stronie wydziału oraz na oficjalnych profilach, to ma ponad 5,7 tys. obserwujących na Facebooku. Zauważalne jest wysokie zaangażowanie pod jego postami (pojawiają się w każdy poniedziałek).

— Pragniemy, aby ludzie zapoznali się z naszymi pomysłami. Poprzez ukazanie naszych zainteresowań chcemy zachęcić nowe osoby do dołączenia. Nabór trwa u nas cały rok. Nie zmienia to faktu, że pragniemy promować nasze koło w każdy możliwy sposób — mówi Katarzyna Arabasz.

Plany na przyszłość

Nowa prezes koła chce kontynuować cykliczne zamieszczanie postów z różnych zakresów kryminologii (np. o historii morderstw, cechach psychopatów). Planuje też regularnie korzystać z Instagrama koła, który przestał funkcjonować w czerwcu z powodów ukończenia nauki przez prowadzących. Za tegoroczny cel zarząd postawił sobie organizację wydarzeń naukowych (m. in. o tematyce prawa karnego czy psychologii). Poza tym planowane są wspólne wyjścia oraz integracja koła w postaci dzielenia się własnymi spostrzeżeniami i wiedzą przez członków.

— W tym roku planujemy kontynuować nasze coroczne wyjścia na sekcję zwłok do zakładu karnego oraz aresztu śledczego. W wydarzeniach mogą uczestniczyć wszyscy członkowie koła, bez względu na wydział. Kolejnym tegorocznym celem jest pierwsze wspólne wyjście na rozprawę sądową. Planujemy również podjąć współpracę z kołami uniwersyteckimi. Chcemy również wznowić organizację spotkań z ekspertami, które odbywały się online z powodu pandemii — informuje Katarzyna Arabasz, nowa prezeska Koła Naukowego Kryminologii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *