From Shakespeare with love – wykład ogólnouczelniany

Sen nocy letniej

źródło: Wikipedia

„Jeśli was nasze obraziły cienie, Pomyślcie tylko (łatwe przypuszczenie), że was sen zmorzył, że wszystko, co było, Tylko uśpionym we śnie się marzyło”. Już pierwszego lutego ruszają zapisy na wykłady ogólnouczelniane, a w ich ofercie „From Shakespeare with love. How to cope in the modern world” prowadzony przez dr. Adama Jagiełłę-Rusiłowskiego. 

Wykład polecany jest tym, którzy dzięki przebywaniu drogi przez baśniowe, szekspirowskie światy pragną rozwinąć społeczne kompetencje, zrozumieć własną niepewność, a także zarządzanie nią. W wywiadzie dla gazety CDN dr Jagiełło-Rusiłowski opowiadał, jak analizowanie dramatu może wpływać na wewnętrzny rozwój, prowadzenie relacji oraz psychiczny komfort, a w konsekwencji przełożyć się na kompetencje zawodowe. „»Sen nocy letniej« […] jest chyba najbliższy doświadczeniom młodych ludzi w tej chwili. Jest to Las, w którym łączą się jawa ze snem i z odurzeniem – bo w lesie też są zioła, są różne substancje, które zmieniają świadomość. W tej mistycznej przestrzeni możemy przyjrzeć się odgrywanym przez siebie rolom oraz konsekwencjom pewnego chaosu, ale także jego porządkowaniu”.

Wykłady odbywać się będą w poniedziałki, w godzinach 17:00-18:30. Same zapisy dotyczą studentów Dyplomacji, Politologii oraz Dziennikarstwa i komunikacji społecznej rozpoczynających szósty semestr swojej nauki. Dodatkowo na wykład mogą zapisać się studenci Wydziału Nauk Społecznych, dla których realizacja takiego typu kursu nie wynika z programu studiów. Wszystkich fascynatów Shakespeare’a zachęcamy do wysyłania gotowych wniosków do Biura Kształcenia, natomiast studenci, mający wykład w programie studiów, mogą zapisać się na niego bez wysyłania dodatkowych wniosków przez Portal Studenta. Zapisy w pierwszej turze trwać będą od pierwszego do ósmego lutego. Więcej informacji znajduje się na stronie Wydziału Nauk Społecznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *