Konferencja „Kół naukowych sposoby na media i bezpieczeństwo, czyli jak radzić sobie w trudnych czasach”

Instytut Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UG zaprasza na konferencję naukową pt. „Kół naukowych sposoby na media i bezpieczeństwo, czyli jak radzić sobie w trudnych czasach”.

Konferencja skierowana jest do kół naukowych i organizacji studenckich, których działalność obejmuje szeroko rozumiane bezpieczeństwo lub związana jest z działalnością medialną.

Organizatorom zależy na możliwości wymiany wiedzy oraz poglądów pomiędzy studentami a zaproszonymi gośćmi na tematy związane z bezpieczeństwem w mediach, szczególnie w czasach pandemii.

Chcemy porozmawiać o współczesnych zagrożeniach związanych między innymi z cyberbezpieczeństwem, rolą mediów w okresie napięć oraz o sposobach bezpiecznego poruszania się w wirtualnej przestrzeni — zapowiadają organizatorzy.

W konferencji udział wezmą: Andrzej Karpiński – Dyrektor bezpieczeństwa BIK i Dyrektor ds. bezpieczeństwa informacji BIG InfoMonitor, Robert Socha – Google News Lab Teaching Fellow w Europie Środkowo-Wschodniej oraz Adam Majchrzak – student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, reprezentujący Stowarzyszenie Demagog.

Partnerami konferencji są Instytut Nauk o Bezpieczeństwie Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni i Program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem.

Komitet naukowy i organizacyjny konferencji: dr Konrad Knoch – przewodniczący, dr hab. Małgorzata Łosiewicz, prof. UG, dr hab. Anna Lusińska, prof. UG, dr Monika Białek, dr Beata Czechowska-Derkacz, dr Paweł Kozielski, dr Jakub Kufel (UMK), dr Joanna Sarbiewska, mgr Marta Kokoszczyńska.

Przewodniczący i reprezentanci kół naukowych oraz organizacji studenckich: Kacper Anaczkowski – redaktor naczelny CDN, Karolina Cichocka – przewodnicząca Koła Naukowego Służb Mundurowych (UMK), Urszula Gurtatowska – prezeska NEPTUN TV, Aleksander Szlęzak – wiceprezes NEPTUN TV, Stanisław Pawłowski – przewodniczący Naukowego Koła Radiowego, Michał Wilga – prezes INSPIAR.

Udział w konferencji jest bezpłatny, a zgłoszenia można wysyłać tutaj do 2 grudnia.

KIEDY? 10 grudnia 2021 r.
GDZIE? MS Teams