Poznajcie kulturę nordycką – 6. NORDIC FOCUS FESTIVAL 2021

Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego, Instytut Skandynawistyki UG, Dyskusyjny Klub Filmowy UG “Miłość Blondynki” oraz Muzeum Narodowe w Gdańsku zapraszają na szóstą edycję Nordic Focus Festival.

W dniach 27-28 listopada Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego (ul. Wita Stwosza 55, 80-308 Gdańsk) zamieni się w prawdziwe centrum kultury nordyckiej, która w ostatnim czasie zyskuje coraz więcej entuzjastów, a której fenomen zostanie zgłębiony przez fantastycznych gości.

Festiwal to przede wszystkim wykłady i rozmowy, m.in. spotkanie autorskie z Dagmarą Bożek (Polarniczki. Zdobywczynie podbiegunowego świata), Piotrem Mikołajczakiem (NOrWAY. Półdzienniki z emigracji), a także liczne panele dyskusyjne i warsztaty językowe pod okiem wykładowców Uniwersytetu Gdańskiego. Na tegorocznych uczestników czeka innowacja – podwójny blok #mojaskandynawia! Podczas sobotniej części kulturowej studenci Instytutu Skandynawistyki UG opowiedzą o wikingach, Saamach i nordyckich fotografach. Część niedzielna tradycyjnie poświęcona będzie podróżom na Północ: tym dalekim i bliskim, małym i dużym. Tematykę podróżniczą poszerzą warsztaty praktyczne i prezentacje Agnieszki Dziadek i Rafała KrólaDla entuzjastów nordyckiego kina zaplanowany został pokaz filmów dokumentalnych: Jestem Greta (reż. Nathan Grossman) oraz Together in Isolation: The lockdown of the Faroe Islands w reżyserii Kuby Witka.Wykładom i spotkaniom towarzyszy wystawa fotograficzna Kajakami dookoła północnego Spitsbergenu autorstwa Rafała Króla i Damiana Laskowskiego. Zdjęcia można oglądać w holu Wydziału Filologicznego do 30 listopada. Ciekawi genezy ich powstania będą mogli uczestniczyć w sobotnim spacerze kuratorskim z Rafałem Królem.

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenie na kampusie UG. Cały program znajdziecie TUTAJ.

KIEDY: 27-28 listopada 2021

GDZIE: Kampus UG, Wydział Filologiczny UG, ul. Wita Stwosza 55