zGłębiNowe – Jubileusz 50-lecia zespołu „Jantar”

źródło: jantar50.ug.edu.pl

Świętując Jubileusz 50-lecia Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar” chce nie tylko spojrzeć daleko wstecz i odtworzyć zapomniane choreografie wykonywane w ubiegłych dekadach, ale także zaprezentować to, co w repertuarze nowe – wyrosłe ze spuścizny polskiego folkloru i przetworzone przez współczesną wrażliwość osób, które dziś tworzą Zespół.

Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar”, zrzeszający studentów i absolwentów Uniwersytetu Gdańskiego oraz innych trójmiejskich uczelni, działa nieprzerwanie od 1970 roku. Zespół prezentuje swój program na licznych koncertach w kraju i za granicą. Dzięki konsekwentnej pracy, skupionej na podnoszeniu poziomu wykonawczego i stałemu poszerzaniu repertuaru, ZPiT UG „Jantar” zdobywa uznanie i nagrody na wielu festiwalach i konkursach. Tytuł koncertu – “zGłębiNowe” jest jednocześnie jego najkrótszym streszczeniem. Na jednej scenie, oprócz obecnych członków “Jantara” zaprezentują się również osoby, które kiedyś tworzyły Zespół. Występom będzie towarzyszyła międzypokoleniowa kapela, która wykona utwory skomponowane  specjalnie na tę okazję.

Zespół prowadzą: Milena Jurczyk – choreograf, Barbara Madany – kierownik organizacyjny, Anna Barszcz – kierownik muzyczny, Jakub Musik – kierownik kapeli.

Informacje o bezpłatnych wejściówkach znajdziecie na stronie zespołu.

KIEDY: 26 listopada, godz. 19:00 /  27 listopada, godz. 16:00

GDZIE: Sala Teatralna, Budynek Neofilologii UG, Wita Stwosza 51, Gdańsk

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście − 8 =