Dzień Dziecka na deskach trójmiejskich teatrów

“Brzechwa dla dzieci” w Teatrze Muzycznym w Gdyni, źródło: muzyczny.org

Od poniedziałku, zgodnie z rozporządzeniem rządu, wszyscy uczniowie wracają do nauki stacjonarnej w szkołach. Pandemiczna rzeczywistość jednak nie sprzyja organizowaniu „wycieczek klasowych” do teatru czy kina. Dzień dziecka w tym roku wypada w środku tygodnia, a dokładniej we wtorek, dlatego w większości teatry zdecydowały się grać dziecięce propozycje repertuarowe w weekendy przed i po święcie swoich najmłodszych widzów.

Z tego względu zachęcamy, aby samemu zabrać swoje dzieci, młodsze siostry i młodszych braci, kuzynów i kuzynki, chrześniaków i chrześniaczki, do teatru i dać im szansę na zakochanie się w tym magicznym miejscu. Po wielu miesiącach spędzonych przed ekranem komputera czy telewizora, spotkanie z żywą sztuką i aktorem z pewnością będzie dla najmłodszych ciekawym i niezapomnianym przeżyciem.

Jakie spektakle trójmiejskie teatry proponują młodym widzom z okazji ich święta?

TEATR MINIATURA W GDAŃSKU

Gdański teatr lalkowy, który większość swojego repertuaru kieruje do najmłodszych widzów, przygotował z okazji tegorocznego Dnia Dziecka nowy tytuł: „Najbrzydsze zwierzę świata”. Zaplanowane zostały dwie premiery spektaklu: na żywo oraz online.

Tekst Maliny Prześlugi o „Najbrzydszym zwierzęciu świata” to, jak czytamy na stronie teatru: „komedia romantyczna, której akcja zabierze was między innymi na dno oceanu, plan filmowy i — oczywiście — na lotnisko. Tylko bohaterowie jacyś tacy… specyficzni…” Spektakl przeznaczony jest dla widzów 6+.

“Kosmici’ Teatr Miniatura w Gdańsku, źródło: teatrminiatura.pl

Natomiast w następny weekend gdańska Miniatura proponuje komedię familijną „Kosmici”, czyli historię o (prze)życiu w kosmosie (dla widzów od 9 lat), a także „Beton” inspirowany historią gdańskiego falowca (spektakl przeznaczony dla młodzieży i dorosłych).

„Najbrzydsze zwierzę świata” 30.05 godz. 12:00, godz. 17:00 (spektakl online), 1.06 godz. 18:00

„Kosmici” 5.06 godz. 12:00, 6.06 godz. 15:00

„Beton” 4.06, 5.06, 6.06 godz. 19:00

TEATR MUZYCZNY W GDYNI

Gdyński Teatr Muzyczny najmłodszych widzów zaprasza na spotkanie z twórczością mistrza — Jana Brzechwy. W weekend 29-30 maja na dużej scenie płatać figle będzie „Pchła Szachrajka”, a za tydzień w tym samym miejscu w spektaklu „Brzechwa dla Dzieci” zaprezentują się takie osobistości jak Kaczka Dziwaczka, Leń, Kot w butach co podobno jest na Wyspach Bergamutach oraz Cebula, która wdzięczy się do Buraka na straganie w dzień targowy.

„Pchła Szachrajka” 30.05 godz. 12:00

„Brzechwa dla Dzieci” 5.06 godz. 12:00, 6.06 godz. 11:00

TEATR GDYNIA GŁÓWNA

W Stacji Bajek Teatru Gdynia Główna 29 maja zatrzymali się bohaterowie „Bajki o księżniczce Popi i smoku Tarabistraku”. Ten godzinny spektakl w reżyserii Ewy Ignaczak jest adaptacją „Bajki o księciu Pipo, o koniu Pipo i księżniczce Popi” francuskiego pisarza Pierre’a Gripariego i przewidziany jest dla widzów od 3 roku życia.

„Zuchwała historia z zakurzonej półki” w reż. Grzegorza Kujawińskiego to niedzielna propozycja teatru. Aktorsko-lalkowy spektakl zabiera widzów do Krainy Poczytności, czyli świata książek, któremu zagraża bezlitosny Tyran, chcący zniszczyć wszystkie dzieła o dobrym zakończeniu.

W sobotę 5 czerwca w Gdyni Głównej wysiądzie „Śpiąca Królewna”, a w niedzielę 6 czerwca księżniczka Popi i książę Pipo ze spektaklu „Bajka o Bajce. Szczęśliwy Koniec.” Przedstawienie to jest kontynuacją „Bajki o księżniczce Popi i smoku Tarabistraku”.

„Zuchwała historia z zakurzonej półki” 30.05 godz. 12:00, 14:00

„Śpiąca Królewna” 5.06 godz. 14:00

„Bajka o Bajce. Szczęśliwy Koniec.” 6.06 godz. 12:00

“Marysia ma Rysia” Centrum Kultury w Gdyni, źródło: gck.gdynia.pl

CENTRUM KULTURY W GDYNI

W weekend 29-30 maja scena gdyńskiego Centrum Kultury zamienia się w akwarium, w którym Marysia przeżyje muzyczną przygodę z glonojadem Rysiem i Złotą Rybką. „Marysia ma Rysia” w reż. Agnieszki Płoszajskiej to, jak opisuje strona teatru, „spektakl o tym, że prawdziwą przyjaźń można odnaleźć w najmniej spodziewanym dla siebie miejscu i momencie. (…) Opowieść o radości i spokoju, jakiego dzięki wsparciu przyjaciela można doświadczyć. I o tym, że nie warto żywić urazy i pielęgnować żalu”. Przedstawienie przeznaczone jest dla widzów od 3 do 99 roku życia.

„Marysia ma Rysia” 30.05 godz. 11:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − dziewięć =