Buka ponownie w Medyku

BukaW najbliższy piątek (7 marca) w Medyku zahuczy od hip-hopowych brzmień. Buka zaprezentuje nie tylko najnowszy materiał z „Wspaniałego widoku na nic interesującego”, ale wróci też do starszych albumów: „Opowieści z miasta fatum”, „Po drugiej stronie lustra” i „Pokój 003”.

Buka, po niespełna roku koncertowania z „Wspaniałym widokiem na nic interesującego”, wraca do swojego miasta, żeby o sobie przypomnieć. Choć tak naprawdę, nikt o nim nie zapomniał. Raper związany jest ze śląską wytwórnią, MaxFloRec, ale jego przygoda z hip-hopem zaczęła się długo przed rozpoczęciem współpracy z Rahimem. Najpierw było zamiłowanie do rocka odziedziczone po ojcu. Później, pod koniec lat dziewięćdziesiątych, na półkach w pokoju Buki pojawiają się albumy Eminema, „The Slim Shady” i „The Marshall Matters”. W tym czasie raper zaczyna pisać pierwsze teksty. W 2006 roku nielegalnie wydaje „Krukologikę” i poznaje Skora. Ich współpraca ma być jednorazowa, jednak z czasem plany ulegają zmianie. W 2007 roku powstaje SumaStyli, w składzie Buka, Mati, Skor, Kris i Dj Cider. Wszyscy oprócz ostatniego, pochodzą z Gdańska, ale przebywają w Wielkiej Brytanii, więc „Artefakty” powstają na odległość. Buka w tym czasie kończy liceum i nagrywa drugą płytę solową „Stylimilion”. Po maturze wyjeżdża do Wielkiej Brytanii. W Northampton SumaStyli w komplecie rozpoczyna prace nad nowym albumem. Powstają „Cztery ściany ciszy EP” i „Walka trwa” (niedokończona, duet Buki i Skora na bitach Jukasha). Buka, przytłoczony życiem z dala od rodzinnego domu, wraca do Polski i wydaje „Świt żywych trupów” (2008). Później, znowu w Northampton z SumąStyli, powstaje „De Integro”. Po tej płycie raper ostatecznie wraca do Polski i poświęca się karierze solowej. Ostatnio jednak pojawiły się informacje o reaktywacji grupy.

2010 rok w karierze Buki jest chyba najistotniejszy. Wtedy to Rahim docenia „Opowieści z miasta fatum” i nawiązuje kontakt z raperem. Propozycji wydania kolejnej produkcji w MaxFloRec Buka oczywiście nie odrzuca. EP „Po drugiej stronie lustra” promuje już wytwórnia Rahima, który osobiście pojawia się w utworze „Danse Makabre”. „Pokój 003” zostaje wydany nakładem MaxFloRec w 2011 roku i szybko zyskuje popularność. Kawałki „Pierwsza miłość”, Achtung” i „Wraca monster” zyskują szczególną sławę wśród słuchaczy. W 2012 roku raper rozpoczął pracę nad kolejnym albumem. Pierwsze teledyski promujące najnowszą płytę cieszą się ogromnym zainteresowaniem. „Zamknij oczy” został zauważony nie tylko przez środowiska hip-hopowe. „Wspaniały widok na nic interesującego” pojawia się w sklepach 13 marca 2013 roku. Buka tym albumem zyskuje rzeszę fanów. Nie spoczywa jednak na laurach, koncertuje i pracuje nad nowymi projektami. Nie zapomina też o serialu „37”, emitowanym na kanale YT MaxFloRec, którego jest współtwórcą.

Tym razem z Buką wystąpi EPS z Primore Cru i Dj O2ld znany z produkcji kawałka Ortegi Cartel, „Miami Vice”, oraz, tajemniczo brzmiący goście (być może znów niespodzianką będzie występ Skora?).

Przy okazji koncertu w ubiegłym roku Weronika Pochylska przeprowadziła dla nas wywiad z Buką i Skorem. Tutaj odnośnik.

Kiedy? Piątek, 7 marca, godz. 21.00.

Gdzie? Klub Medyk przy ulicy Dębowej 7 w Gdańsku.

Za ile? Cena biletów to 20 złotych. W dniu koncertu będzie można je dostać przy wejściu za 30 złotych. W przedsprzedaży są do zdobycia w Chromie (ul. Wajdeloty 10) w Gdańsku i w Prosto Shopie (ul. Grunwaldzka 57) w Sopocie.

Kto supportuje? Tenet i duet Toczek/Prus.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/655724454492187/?fref=ts.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *