Renata Przemyk akustycznie w Gdyni

przemykKompozytorka, wokalistka, multiinstrumentalistka… określeń Renaty Przemyk można znaleźć wiele. Jej repertuar zawiera protest songi, liryczne wokale, a nawet nastrojowe fado. Oprócz bycia wszechstronnym muzykiem z rockowym zacięciem, jest kobietą o wielkiej wrażliwości. I tą wrażliwością podzieli się z fanami 8 marca w Gdyni podczas koncertu z okazji Dnia Kobiet.

Akustyczny projekt, który tworzą wraz z nią gitarzysta Maciej Mąka i Błażej Chochorowski, grający na fretlessie (bezprogowej gitarze basowej). Artyści sięgają po utwory znane i lubiane, ale i te trochę zapomniane, nadając im zupełnie nową aranżację i jakość. Koncerty akustyczne są bardziej nastrojowe, mają elementy teatralne, ale przede wszystkim pozwalają słuchaczowi dać się prowadzić głosowi wokalistki po lirycznych ścieżkach. Towarzyszą im brzmienia nietypowych instrumentów, często mających magiczne powiązania oraz wzruszające i zabawne opowieści Przemyk, która zabiera słuchaczy w podróż po kobiecym muzycznym świecie.

Koncert odbędzie się 8 marca o 19.00, w Sali Koncertowej Zarządu Morskiego Portu Gdynia. Bilety w cenach 45 i 55 zł można kupić w Centrum Kultury w Gdyni i na jego stronie internetowej, w CultureBox i na www.kupbilecik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − jedenaście =