Zapisz się w historii Uniwersytetu Gdańskiego

źródło: www.progress.ug.edu.pl

Dziewiąty numer czasopisma „Progress” powinien ukazać się już pod koniec czerwca 2021 roku. Studenci ponownie mają szansę podzielić się swoją pracą i zaistnieć w gronie publicystów naukowych. Co interesującego przyniesie nowe wydanie?

źródło: www.progress.ug.edu.pl

„Progress” wydawan jest od 2016 roku przez Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego. Czasopismo to półrocznik, w którym publikowane są artykuły naukowe, recenzje, wywiady, sprawozdania z konferencji. Systematycznie przypominane są również wydarzenia z historii Uniwersytetu Gdańskiego. Studenci, doktoranci oraz pracownicy naukowi do 5 lat po obronie doktoratu ponownie mają szansę na opublikowanie swoich artykułów w najnowszym wydaniu czasopisma. Tematyka tekstów ma dotyczyć obszarów nauk humanistycznych i społecznych.

Każdy artykuł przechodzi proces podwójnej recenzji, a także korekty wydawniczej. Wszystkie opublikowane artykuły będą miały nadany nr DOI. Publikacja artykułu w czasopiśmie może posłużyć jako argument, który można ująć we wniosku o Stypendium Rektora dla najlepszych studentów. Opublikowany artykuł jest również punktowany w przypadku ubiegania się o przyjęcie do szkół doktorskich na UG. Jak widać, jest to nie tylko świetna okazja do pokazaniu własnych tekstów szerszemu gronu.

Niestety czasu jest mało, gdyż termin nadsyłania artykułów mija 5 grudnia 2020 roku. Wszyscy zainteresowani muszą się zatem spieszyć. Dokładne informacje związane z  wymogami edytorskimi znajdują się pod adresem: https://zatokanauki.pl/dla-autorow/. Pytania kierować można również do Redaktora Naczelnego czasopisma „Progress” magistra Dominika Bienia pod adres e-mail dominik.bien@ug.edu.pl.

Publikacja jest bezpłatna, a czasopismo ma formę zarówno papierową, jak i elektroniczną. Wersja elektroniczna, od najbliższego numeru, znajdzie się na Platformie Czasopism UG. Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na gotowy projekt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *