Za nami wystawa Photomedia’20: studenci UG wśród autorów

fot. sok.slupsk.pl

20 listopada zakończyła się wystawa Photomedia’20, podczas której prezentowano prace zrealizowane w Pracowni Fotografii Medialnej. Autorami byli studenci i dyplomanci studiów licencjackich oraz magisterskich Uniwersytetu Gdańskiego.

Wernisaż odbył się w Galerii OT Rondo przy ulicy Niedziałkowskiego 5a w Słupsku. Organizatorem wydarzenia był Słupski Ośrodek Kultury (SOK)  wraz z Pracownią Fotografii Cyfrowej i Analogowej SOK. Wydarzenie odbyło się 6 listopada, dzień przed planowanym zamknięciem instytucji kultury w Polsce. Photomedia’20 przedstawiała prace studentów specjalności fotograficznej kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna UG.

„Tradycją Pracowni Fotografii Medialnej jest postawa poznawcza, badawcza i eksperymentalna w zakresie analizy wizualnej obrazu, poznawania i racjonalizowania przekazu wizualnego jako następstwa medialnych działań wizualnych, stosowania fotografii jako języka wypowiedzi” – pisze SOK. Program Pracowni służy rozwojowi osobowości twórczej poprzez różne rodzaje fotografii.

Uczestnicy, którzy wzięli udział w wystawie: Emil Bogumił, Aleksandra Brzezińska, Małgorzata Brzezińska, Weronika Fatz, Mikołaj Janiak, Weronika Juraś, Margarita Korobova, Kinga Michalska, Anna Nagel, Malwina Sidorowicz, Michell Stelmach, Izabela Wrześniewska.

Wystawę obecną w przestrzeni Słupskiego Ośrodka Kultury można oglądać online: