Jazzombi!e Tour startuje w Uchu

Jazzombi!e Tour UchoWiosną 2014 roku zespoły Lao Che i Pink Freud wyruszą na wspólną trasę koncertową. Pod szyldem Jazzombi!e Tour obie kapele wystąpią w największych miastach Polski. Trasę rozpoczną w piątek, 7 marca koncertem w gdyńskim Uchu. Spodziewajcie się niespodziewanego!

Pink Freud to zespół założony w 1998 roku przez Wojciecha Mazolewskiego. Skład uzupełniają wybitni instrumentaliści: Karol Gola (saksofon), Adam Milwiw-Baron (trąbka, elektronika) i Rafał Klimczuk (perkusja). Kwartet występował na wielu scenach w kraju i zagranicą. Ma na koncie wiele prestiżowych nagród, dzięki którym stał się najgorętszym muzycznym towarem eksportowym polskiej kultury. Najbliższy czas zespół poświęca wspólnej trasie z zespołem Lao Che, studyjnej pracy nad kolejnym krążkiem oraz próbom do spektakularnego muzyczno-wizualnego show inspirowanego twórczością najwybitniejszych pionierów muzyki elektronicznej – duetu Autechre.

Lao Che powstało w 1999 roku. Muzyka grupy to zbitka wielu naleciałości stylistycznych. Każda z ich płyt jest muzycznie inna, ale to sprawia, że twórczość zespołu docenia szerokie grono odbiorców. Fani albumu „Gusła” cenią sobie znakomicie oddaną atmosferę zamierzchłych czasów. „Powstanie Warszawskie” to dziesięć najbardziej znamiennych dla tego zrywu wydarzeń, znakomicie oddanych w tekstach i muzyce, obok których nikt nie może przejść obojętnie. Na płycie „Gospel”  muzycy postawili na radość z dźwięku, rytmu i brzmienia, przedstawiając w tekstach słabość i ułomność ludzkiej natury. Dalej był „Prąd Stały/Prąd Zmienny” – album pełen wciągających, często absurdalnych opowieści, z których znany jest wokalista grupy – Hubert „Spięty” Dobaczewski. W październiku 2012 roku światło dzienne ujrzała kolejna płyta zespołu, zatytułowana „Soundtrack”. Lao Che, nawiązując do muzyki filmowej, czerpie na niej z bogactwa muzyki, opierając się na brzmieniach rockowych, funkowych, hip-hopowych, a nawet elektronicznych. Dyskografię zespołu uzupełnia koncertowy album nagrany w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. A. Osieckiej.

Na trasie Jazzombi!e Tour oprócz autorskich setów koncertowych muzycy obydwu formacji przygotują część wspólną występu, która z pewnością zaskoczy fanów zarówno jednego, jak i drugiego zespołu. Alternatywne, ciągle poszukujące swojego brzmienia Lao Che oraz Pink Freud, czyli jazz najwyższej próby, zagrany z rockowym pazurem, spotkają się na scenie gdyńskiego Ucha w najbliższy piątek (7 marca).

BILETY: 45 zł (przedsprzedaż) / 55 zł (w dniu koncertu)

Bilety w przedsprzedaży dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10.00-18.00, sprzedaż również podczas wszystkich imprez – przy wejściu do klubu), Salon Muzyczny PULS (Centrum Gemini, Gdynia, pn-sb. – godz. 11:00-21:00, nd. – 11:00-20:00), sieć Eventim –eventim.pl (cena w sieci 48 zł, sprzedaż drogą elektroniczną oraz w wybranych punktach stacjonarnych Eventimu)

Start: godz. 20.00!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − 4 =