A w weekend… moc pomocy

piknikNa zewnątrz widać, słychać i czuć zbliżającą się wielkimi krokami wiosnę i aż chce się wyjść do ludzi. A wyjść będziecie mogli na dobry koncert, premierę, albo wziąć udział w akcjach charytatywnych. To całkiem niezły pomysł na spożytkowanie zebranej podczas ferii energii.

Domeną piątku jest w tym tygodniu muzyka. Na początek polecamy koncert Poluzjantów w sopockiej Scenie. Jeśli macie ochotę spotkać Kubę Badacha i spółkę, nie może was tam zabraknąć. Ich największe przeboje w rytmach jazzu i funky będą na was czekać o 20.00. Bilety kosztują 48 zł.

Jeśli szukacie bardziej undergroundowego brzmienia, zajrzyjcie do Desdemony. Zespół George Dorn Screams z Bydgoszczy będzie tam promować swoją najnowszą płytę, pt. „Ostatni Dzień”. Z chęcią ugoszczą słuchaczy dobrym post rockiem i głośnym shoegazem. Towarzyszyć im będzie trójmiejskie Spoiwo. Gitarowy wieczór zaczyna się o 20.00, a wstęp kosztować was będzie 20 zł.

Z kolei przychodząc do Wydziału Remontowego, będziecie mogli wykazać się dobroczynnością, biorąc udział w charytatywnym koncercie dla Moniki Karło. Dziewczyna cierpi na nieuleczalną chorobę – zespół MERF (padaczka miokloniczna z nieprawidłowymi czerwonymi włóknami mięśniowymi). Jak często bywa w takich przypadkach, leczenie jest bardzo kosztowne, a wy dokładając swoją cegiełkę możecie zrobić coś dobrego. Na koncercie wystąpią artyści trójmiejskich zespołów, a także Radio Bagdad, przy okazji promocji ostatniej płyty, „W poczekalni”. Wstęp – 18 zł, start – 20.00.

Nie od dziś wiadomo, że podczas prawdziwego karnawału nie może zabraknąć balu maskowego. W piątkową noc klub Atelier zaprasza wszystkich fanów przebieranych imprez. Tego wieczoru maska na twarzy będzie obowiązkowym elementem ubioru. Podczas zabawy zagra dla was dj Braninwash z Trójmiasta, który swobodnie łączy style indie, electro, nudisco i house. Wstęp na wydarzenie jest wolny, a dla tych, którzy nie zdążą się zaopatrzyć w przebranie, maski będą do nabycia w klubie. Impreza startuje o 21.00.

Sobotę zdominuje teatr. Jednego dnia odbędą się dwie premiery. Pierwsza z nich to „Martwe Dusze” Nikołaja Gogola w Teatrze Wybrzeże. Gogol chciał stworzyć rosyjską „Boską komedię”, a reżyser i autor scenariusza, Janusz Wiśniewski stworzył na jej temat wariację. Co z tego wyszło? Tego przekonacie się podczas premiery o 19.00, a później 23, 24, 25 lutego. Bilety w cenach 30 zł (ulgowy) i 40 zł (normalny).

szewczykDruga premiera rysuje się w bardziej pogodnych barwach. W Teatrze Muzycznym w Gdyni wystawiony zostanie spektakl pt. „O straszliwym smoku, dzielnym Szewczyku, prześlicznej królewnie i królu Gwoździku”. Przedstawienie oparte na bajce Marii Kownackiej jest przeznaczone dla dzieci, ale nie tylko. Możecie tam zabrać rodzeństwo, bratanków, siostrzenice, albo własne dzieci i na chwilę odpłynąć w bajkowy świat. Jeśli macie chęć oderwać się od rzeczywistości, przyjdźcie na przygody szewczyka o 12.00 lub 16.00. Bilety kosztują 60 zł (normalny) i 45 zł (ulgowy), a w niedzielę o 12.00 pokaz kosztuje 50 i 40 zł.

Znajdzie się też coś dla miłośników Waglewskich. W Uchu zagrają Kim Nowak. Związani na co dzień z hip-hopem Fisz i Emade dowiedli, że potrafią grać starego, dobrego, brudnego rocka i umieją się nim bawić. Płyty „Kim Nowak” i „Wilk” są tego najlepszym przykładem. Towarzyszyć im będzie nowozelandzka artystka Jordan Reye. Bilety kosztują 30 zł w przedsprzedaży i 35 zł, a dostępne są w stałych punktach sprzedaży Ucha. Koncert zaczyna się o 20.00.

W Wydziale Remontowym tym razem może pachnieć siarką, a jeśli tam zajrzycie, być może poczujecie diabelski oddech. Zawita tam śląski blackmetalowy zespół Morowe (rozgłos zyskał dzięki trasie z Blindead i Behemoth), który promuje następną po „Piekło, Labirynty, Diabły”, płytę – „S”. Razem z nimi wystąpią również śląski THAW (experimental/black metal), który zachwycił swoim debiutem fanów gatunku, a także krakowski Morda’A’Stigmata (black metal/ritual music), mający na koncie już trzy płyty. Sami widzicie, że każdy, kto sprzedał duszę najczarniejszej muzyce, musi tam być. Impreza staruje o 19.00, a bilety kosztują 40 zł (w przedsprzedaży 30 zł).

Niedziela, jak to niedziela, będzie łagodna, a dodatkowo dobroczynna. Nie może więc was zabraknąć na turnieju charytatywnym o Puchar Cetowego w Nowym Porcie na hali przy Zespole Szkół Morskich. Pomóżmy tancerzowi i zawodnikowi KS Portowca Gdańsk Bartkowi Turzyńskiemu wrócić do zdrowia. Podczas turnieju wystąpi 10 drużyn, w tym Portowiec i drużyna Cetowego w której wystąpi ojciec Bartka. W trakcie wydarzenia będą sprzedawane „cegiełki”, dzięki którym będzie można wziąć udział w losowaniu nagród, np. piłki z podpisami Piłkarzy Lechii Gdańsk. Dochód ze zbiórki zostanie w całości przekazany na leczenie Cetowego, który w zeszłym roku uległ poważnemu wypadkowi. Przewidziane atrakcje to koncert Wimka i Defens’a oraz pokaz tańca grupy Young Flava. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12.00. Wstęp jest wolny.

Przychodząc do hotelu Sheraton w Sopocie, znów będziecie mieli okazję zrobić coś dobrego. W sali Columbus odbędzie się trening charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na inicjatywę Drugie życie dla Tobiasza, zainicjowaną przez Jakuba Jakubowskiego. Tobiasz boryka się z chorobą, problemami finansowymi i utrudnionym kontaktem z synkiem. Całą historię możecie poznać tutaj. Trening zaczyna się o 11.00, a wstęp na niego kosztuje 10 zł.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *