Uczta muzyki alternatywnej w Desdemonie

spoiwo1Smakowite muzyczne danie serwuje gdyński klub Desdemona. W piątkowy wieczór, 21 lutego, wystąpią tam George Dorn Screams oraz Spoiwo. Koncert, którego nie powinni przegapić nie tylko fani alternatywnych brzmień, ale dobrej muzyki w ogóle.

George Dorn Screams powstał w 2006 roku w Bydgoszczy i niedawno wrócił na scenę po kilkuletniej przerwie w działalności. Koncertem w Desdemonie rozpoczynają trasę promującą ich najnowsze wydawnictwo „Ostatni Dzień”. GDS to zespół doświadczony na polskiej scenie alternatywnej. W swoim dorobku ma 3 albumy oraz jedną EP-kę. Pojawili się na kilku kompilacjach, m.in. na płycie promującej OFF Festival oraz autorskim „Programie Alternatywnym” Agnieszki Szydłowskiej z radiowej „Trójki” – obok takich wykonawców, jak Editors, Of Montreal czy Blonde Redhead. Ich muzyka to z jednej strony dużo szczerości, spokoju i melancholii, z drugiej strony melodyjność zakłócona przez energię, wyrastającą z obrzeży post-rock i slowcore. Mazzy Star spotyka Joy Division.

Trójmiejski kwintet Spoiwo choć działa od 2009 roku nie grywa zbyt często, a szkoda, bo jest jednym z najbardziej nietuzinkowych przedstawicieli sceny post-rockowej w Polsce. W swojej stylistyce nawiązują do dokonań muzyków ze sceny skandynawskiej takich jak Mum czy Sigur Ros, a jednocześnie podążają własną muzyczną ścieżką. Na wiosnę powinniśmy usłyszeć długo oczekiwany debiut płytowy zespołu, który zapowiadają dwa teledyski umieszczone w sieci. Najbliższy koncert będzie więc świetną okazją do zapoznania się z premierowym materiałem.

Bilety dostępne w klubie w dniu koncertu w cenie 20 zł. Start o godzinie 20.00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × cztery =