Pożegnalna trasa The Dumplings w Starym Maneżu

Kilka miesięcy temu w mediach pojawiła się informacja o zawieszeniu kariery przez The Dumplings. Z tego powodu zespół zapewnił fanom z całej Polski pożegnalną trasę koncertową. W Gdańsku, a konkretnie w Starym Maneżu, duet zagra w niedzielę 22 grudnia.
Justyna Świes i Kuba Kanaś poznali się na konkursie piosenki w 2011 roku. To właśnie wtedy rozpoczęła się ich muzyczna przygoda, od publikowania nagrań na YT. Dopiero po zamieszczeniu singli na kanale „20m2” kariera The Dumplings rozkręciła się do tego stopnia, że zespół zyskał 13 tysięcy fanów na Facebooku w miesiąc. W 2014 roku na rynku pojawił się ich pierwszy album „No Bad Days”. Gazeta Wyborcza nadała jej tytuł „Płyty roku 2014”.

Rok później pojawił się kolejny krążek zatytułowany „See You Later”, który dosyć szybko wylądował na 8 miejscu Oficjalnej Liście Sprzedaży w Polsce. Promowany był najbardziej znanymi utworami zespołu, czyli „Nie gotujemy” „Kocham być z tobą”. Album nominowano do Nagrody Fryderyka 2015 w kategorii elektronicznej.

Ostatnia płyta ujrzała światło dzienne w 2018 roku. Krytycy określają „Raj” mianem dojrzalszej od poprzednich albumów. Różnicę można również zauważyć w liście utworów: w „Raju” odnajdziemy piosenki wyłącznie w języku polskim.

Ówczesny rok przyniósł smutną wiadomość dla fanów The Dumplings: „Przez ostatnie 6 lat graliśmy i nagrywaliśmy dla Was bez przerwy. Dziękujemy, że ciągle z nami jesteście i nas wspieracie w tym co robimy.
Teraz postanowiliśmy chwilkę odetchnąć i zrobić dłuższą przerwę, pozbierać nowe doświadczenia i wrócić ze zdwojoną siłą!!! Ale zanim to nastąpi zapraszamy na naszą ostatnią trasę: PRZYKRO MI. Naładujemy Was ogromem energii na kolejne lata bez nas! Przybywajcie!!!”. Jeśli nie chcesz, by było ci przykro z powodu przerwy muzycznej zespołu, przyjdź 22 grudnia do Starego Maneżu, by poczuć się jak w raju The Dumplings.

Kiedy: 22 grudnia, 20:00

Gdzie: Stary Maneż, ul. Słowackiego 23, Gdańsk

Bilety: 60-790 zł (obecnie w sprzedaży za 395 zł i 790 zł)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 1 =