Jak grała PlusLiga? – 9. i 10. kolejka

PlusLiga | fot. ipla.tv

Hit kolejki w Ergo Arenie, debiut nowego szkoleniowca Jastrzębskiego Węgla i czerwona kartka w ostatnim spotkaniu weekendu. Przed Wami tradycyjny raport z PlusLigi, czyli omówienie spotkań rozegranych na polskich parkietach w 9. i 10. kolejce. Możemy zagwarantować, że emocji nie brakowało od Trójmiasta, aż po Śląsk.

W spotkaniu otwierającym 9. kolejkę PlusLigi na parkiet w Lubinie wybiegły drużyny miejscowego Cuprum i BKS Visły Bydgoszcz. Gospodarze nie dopuścili rywali do głosu w żadnej z 3 partii i pewnie sięgnęli po kolejne zwycięstwo w tym sezonie. Najlepiej punktującym graczem na boisku był Bartłomiej Lipiński (Cuprum, 20 punktów).

Niemoc Asseco Resovii wciąż trwa. Tym razem rzeszowianie nie znaleźli sposobu na wygraną w starciu z faworyzowanym Jastrzębskim Węglem. Pierwszą partię jastrzębianie wygrali 25:12! Druga był zdecydowanie bardziej wyrównana, natomiast trzecia to kolejny pokaz siły podopiecznych Slobodana Kovača, dla którego był to debiut w roli szkoleniowca jastrzębian.

W Katowicach zanosiło się na niespodziankę w wykonaniu miejscowego GKS-u. Katowiczanie, którzy przyzwyczaili swoich kibiców do rozgrywania pięciosetowych pojedynków, byli o krok od pokonania wiceliderów tabeli, Vervy Warszawa. Tie-break zakończył się na przewagi zwycięstwem bardziej doświadczonych siatkarzy z Warszawy.

MKS Będzin czekał na zwycięstwo od początku rozgrywek. Graczom Jakuba Bednaruka udało się to w 9. serii spotkań, w której ich przeciwnikiem był Indykpol AZS Olsztyn. To wyrównane spotkanie na żywo oglądało ponad 2 tys. kibiców. Dla będzinian były to również pierwsze punkty zdobyte w tym sezonie. Kolejny mecz zakończony tie-breakiem zafundowali nam gracze Czarnych Radom i Ślepska Suwałki. Niespodziewanie górą okazali się goście, dla których było to 3 zwycięstwo w tym sezonie.

Trefl Gdańsk przegrał spotkanie z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, ale zwycięstwo nie przyszło gościom łatwo. Trzeci set zakończył się wynikiem 36:34 dla ZAKSY! Ten wynik wyraźnie podłamał gospodarzy, którzy w kolejnej partii zaprezentowali się dużo słabiej niż we wcześniejszych. Spotkanie w trójmiejskiej Ergo Arenie oglądało 4600 widzów. Ostatni mecz 9. kolejki odbył się w Bełchatowie. PGE Skra pewnie pokonała ekipę z Zawiercia. Dla Aluronu była to druga porażka z rzędu.

Wyniki 9. kolejki 
Cuprum Lubin – BKS Visła Bydgoszcz 3:0 MVP – Bartłomiej Lipiński 

Asseco Resovia – Jastrzębski Węgiel 0:3 MVP – Tomasz Fornal

GKS Katowice – Verva Warszawa Orlen Paliwa 2:3 MVP – Piotr Nowakowski

Indykpol AZS Olsztyn – MKS Będzin 2:3 MVP – Rafał Sobański

Cerrad Enea Czarni Radom – MKS Ślepsk Malow Suwałki 2:3 MVP – Bartłomiej Bołądź

HIT! Trefl Gdańsk – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 MVP – Aleksander Śliwka

PGE Skra Bełchatów – Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:0 MVP – Grzegorz Łomacz

Widowiskowe otwarcie 10. kolejki w wykonaniu Ślepska Suwałki i Visły Bydgoszcz z trybun hali w Suwałkach śledziło 2015 widzów. Spotkanie miało wyrównany charakter od pierwszej piłki przez 4 kolejne partie. Tie-break zdecydowanie lepiej rozegrali siatkarze Ślepska i to na ich konto powędrowały cenne 2 punkty. Dla Visły był to już 6 przegrany pięciosetowy mecz.

W Katowicach po raz kolejny wszystko wskazywało na to, że miejscowy GKS sprawi kibicom niespodziankę i wygra za komplet punktów ze stawianym w roli faworyta Jastrzębskim Węglem. Katowiczanie prowadzili już 2:0. Jastrzębianie odwrócili losy spotkania i to oni okazali się triumfatorami w derbach województwa śląskiego. Faworyt nie zawiódł również w starciu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Indykpolem AZS Olsztyn. Gospodarze oddali rywalom tylko jednego seta, a pozostałe wygrali bardzo wysoko, 25:21 i dwukrotnie 25:14.

Jeden z ciekawszych meczów w tej rundzie spotkań rozegrali siatkarze Vervy Warszawa i Trefla Gdańsk. Gdańszczanie mogli rozstrzygnąć na swoją korzyść każdą z 3 partii, jednak za każdym razem, w końcówkach,  lepsi byli podopieczni Andrei Anastasiego. Verva jest aktualnym wiceliderem tabeli, a Trefl zajmuje 5. miejsce.

Siatkarze Asseco Resovii zagrali ostatnio najlepszy mecz w sezonie. Rzeszowianie we własnej hali podjęli zespół Aluronu Vitru CMC Zawiercie. Obie drużyny pokazały się z bardzo dobrej strony, co najlepiej pokazała najbardziej wyrównana, 4 partia meczu, zakończona wynikiem 27:25 dla Resovii. W Radomiu było gorąco nie tylko za sprawą wysokiego poziomu meczu Cerrad-PGE Skra. Pod koniec 3 seta pod siatką doszło do starcia Michała Filipa (Cerrad) z Miladem Ebadipourem (PGE Skra). Obaj siatkarze zostali wykluczeni z gry do końca partii, która ostatecznie, podobnie jak cały mecz, padła łupem Skry.

10. kolejkę PlusLigi zamknął pięciosetowy mecz MKSu Będzin z Cuprum Lubin. O wyniku 5 partii zdecydowała czerwona kartka, którą otrzymali gracze Cuprum. Tym samym będzinianie odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie.

Wyniki 10 kolejki

MKS Ślepsk Malow Suwałki – BKS Visła Bydgoszcz 3:2 MVP – Nicolas Szerszen

Jastrzębski Węgiel – GKS Katowice 3:2 MVP – Tomasz Fornal

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 MVP – Kamil Semeniuk

Verva Warszawa Orlen Paliwa – Trefl Gdańsk 3:0 MVP – Piotr Nowakowski

Asseco Resovia – Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:1 MVP  – Zbigniew Bartman

Cerrad Enea Czarni Radom – PGE Skra Bełchatów 1:3 MVP – Norbert Huber

MKS Będzin  – Cuprum Lubin 3:2 MVP  – Rafał Faryna

Aktualna tabela PlusLigi, fot. plusliga.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *