Reni Jusis i jej „Ćma” w Żaku

Jedna z bardziej zmiennych artystek w Polsce odwiedzi gdański klub Żak. Już 24 listopada będziemy mieli możliwość zapoznać się z obecnym wizerunkiem Reni Jusis oraz jej nową płytą.

Reni Jusis, właściwie Renata Jusis, karierę rozpoczęła w latach 90. wygrywając wakacyjny konkurs piosenki. Rozpędu nabrała, gdy w 1993 roku, po udziale w musicalu Fatamorgana” na scenie Bałtyckiego Teatru Dramatycznego została zauważona przez producenta Yaro. Dołączyła do jego zespołu i jeździła z nimi w trasy koncertowe. W 1997 roku ukazała się pierwsza płyta z jej udziałem „Yazzda”.

Solową karierę rozpoczęła w 1998 z albumem „Zakręcona”, który był mieszanką muzyki R&B, funku oraz hip-hopu. Zdobyła wówczas 3 Fryderyki. Do następnego albumu dołączył kolejny gatunek: reggae.

W 2001 roku zmieniła swój styl i zaczęła tworzyć elektroniczną muzykę Dance. W 2003 roku wydała album z klimatach elecropopu.

W 2008 roku Reni Jusis ponownie przechodzi metamorfozę i tworzy muzykę akustyczną. W 2010 roku nagrywa ostatnie piosenki przed przerwą, która trwać będzie do 2014 roku. Wróci wtedy z elektronicznymi brzmieniami.

Finalnie w 2018 roku wydaje płytę „Ćma”. Jest to zbiór klubowych utworów stworzonym we współpracy z Maciejem Wojcieszkiewiczem – producentem znanym jako Stendek.

Reni Jusis w wypowiedzi udzielonej dla muzyka.interia.pl mówi: „Na naszym nowym albumie „Ćma” wspólnie ze Stendkiem staraliśmy się pokazać wiele odcieni muzyki klubowej i mimo wspólnego tanecznego mianownika, nie ograniczać do jednego stylu.”

Na pewno warto zawitać do klubu Żak, żeby zapoznać się z obecną odsłoną artystki i zobaczyć, co tym razem przygotowała dla fanów.

Gdzie: Klub Żak, aleja Grunwaldzka 195/197, 80-266 Gdańsk
Kiedy: sobota, 24.11.2018,  g. 20:00
Bilety: dostępne tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *