Niepodległość wierszem pisana

Pasjonaci recytacji z placówek specjalnych uczcili 100 – lecie polskiej niepodległości biorąc udział w konkursie pod hasłem „Z poezją po niepodległość”. Młodzi recytatorzy z wielkim zaangażowaniem przedstawili wybrane przez siebie wiersze. 

XI Międzywojewódzki Konkurs Recytatorski odbył się 15.11.2018 r. w Zespole Placówek Specjalnych w Tczewie. W konkursie, którego motywem przewodnim była polska niepodległość, wzięło udział ponad 50 uczniów placówek specjalnych (szkół i ośrodków dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną). Przyjechali do Tczewa z Elbląga, Gdańska, Grudziądza, Chojnic, Słupska i wielu innych miejscowości.

Konkurs otworzył dyrektor Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie, Wojciech Rinc. Wszystkie recytacje wpasowały się w klimat konkursu, przenosząc zebranych gości do Polski roku 1918. Recytujący wyrazili szacunek narodowym barwom przez przypięte biało – czerwone kotyliony.

Po wysłuchaniu wszystkich występów jury w składzie: przewodnicząca Anna Kaszubowska, Anna Dragańska i Anna Kmiećkowiak udało się na obrady. W tym czasie zebrani na sali goście wzięli udział w quizie, który dotyczył niepodległości naszego kraju oraz karaoke. Na wszystkich czekał obiad oraz słodki poczęstunek.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom oraz nagrodę, a na zwycięzców we wszystkich kategoriach czekały cenne nagrody rzeczowe – zegarki i słuchawki. Co więcej, spośród zwycięzców poszczególnych kategorii jury wybrało Mistrza Recytacji, którego uhonorowano pucharem.

Patronat nad konkursem objęli starosta tczewski pan Tadeusz Dzwonkowski, prezes Zarządu Handlowej Spółdzielni Inwalidów w Tczewie pani Helena Drywa oraz dyrektor Fabryki Sztuk w Tczewie pani Alicja Gajewska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć − dziesięć =