Muzyczno-filmowy weekend

cwaniakPrzygotowując się do egzaminów łatwo opaść z sił. Do tego trzaskający mróz za oknem… Wygodne łóżko i ciepły koc wydają się wołać nas na cały głos. Wyrwijcie się jednak z jego objęć, choćby po to, żeby zrobić coś ciekawego wieczorem. Od tego przecież jest weekend!

Na pierwszy ogień w piątek idzie klub Desdemona. Tradycyjnie, zaprasza na wieczór wypełniony rockowym graniem. Where Is Jerry przeniesie was w świat punka i grunge’u, pokazując swoje inspiracje Pearl Jam i Mudhoney. Mieszaninę postpunka i zimnej fali usłyszycie od Ciszy Nocnej. Coco Bongo rozbuja was, bo do rozkowego grania dodają taneczny urok rockabilly, a rock’n’roll rodem z lat 60. zagrają Pretty Scumbags. Spotkanie z miejscową muzyczną sceną kosztować was będzie 15 zł. Koncert zaczyna się o 20.00.

W łagodnym, bo akustycznym wydaniu zagra w Gdańsku trójmiejski zespół The Shipyard. Koncert odbędzie się z okazji spotkania z debiutującym pisarzem, autorem książki „Zły człowiek”, Jarosławem Kowalem. Książka jest pełna krytyki trójmiejskiego światka artystycznego, frustracji młodego muzyka i… samotności. Charyzmatyczny autor opowie o swojej przygodzie z powieścią i odpowie na wszystkie pytania. A potem zaprosi na dobry koncert, pełen post punka i shoegaze’u i imprezę do rana. Wszystko dziać się będzie w Perle Bałtyku od 20.00. Wstęp jest wolny.

nochobbitaPiątkowej nocy wszyscy fani trylogii „Władcy Pierścieni” Petera Jacksona powinni udać się do Multikina na niepowtarzalny maraton. Na ekranach kin będzie można zobaczyć „Hobbit: Niezwykła podróż” 2D orazHobbit: Pustkowie Smauga 2D. Oba filmy są pełne niesamowitych efektów specjalnych, a perfekcyjnie dopracowane szczegóły zapierają dech. Miłośnicy powieści J.R.R. Tolkiena „Hobbit, czyli tam i z powrotem” nie mogą przegapić fantastycznej przygody, która czeka podczas oglądania ekranizacji książki. Bilety w cenie od 19 zł do 28 zł można nabyć w kasach kin. Seanse rozpoczynają się o godz. 22.00.

Sobota przyniesie sporo muzyki. W klubie Metro pojawią się młode, punkrockowe zespoły z Pomorza: Raus Of My Eyes, Super Potwór i CO. Będzie hałaśliwie, a wszystko po to, by przygotować publiczność na występ jednego z przedstawicieli „muzyki młodej generacji” lat 80., zespołu Kolaboranci. Koncert zaczyna się o 19.00, a przyjemność udziału kosztować was będzie 15 zł.

A w Sopocie, po raz kolejny dla trójmiejskiej publiczności w klubie Scena zagrają Bracia Figo Fagot. Jeżeli posiadacie specyficzne poczucie humoru oraz lubicie ironiczne podejście do muzyki, to ten koncert jest właśnie dla was! Bracia Figo Fagot mogą pochwalić się wydaną w 2012 roku płytą „Na Bogatości”, która tydzień przed premierą znalazła się na pierwszym miejscu przedsprzedaży EMPIK.com w rankingu TOP 50. Wykonawcy znani są z takich hitów jak „Bożenka”, „Gdybym zgolił wąs”, czy „Świnki i damy”. Utwory z najnowszej płyty „Eleganckie chłopaki” również biją rekordy popularności. Koncert zespołu rozpocznie się o godz. 23.00, a za bilety zapłacimy 39 zł.

W klubie Ucho tymczasem wystąpi Wojtek Mazolewski Quintet. Kwintet ten, to jeden z projektów jazzowego kontrabasisty, basisty i współtwórcy yassu. Pierwszy album formacji, zatytułowany „Smells Like Tape Spirit”, zdobył serca polskich słuchaczy. WMQ to pierwszy zespół jazzowy, który dotarł na Listę Przebojów Programu Trzeciego i długo się na niej utrzymywał. Kolejny album, pt. „Wojtek w Czechosłowacji”, cieszył się podobną popularnością. Okazja do spotkania z muzykami pod wodzą Mazolewskiego nadarza się w ramach cyklu Śledź Jazz w Gdyni. Koncert zaczyna się o 20.00. Bilety kosztują 25 zł (w przedsprzedaży) i 35 zł (w dniu koncertu) i są dostępne w stałych punktach.

Rusza kolejna edycja charytatywnego cyklu Serca Gwiazd. W niedzielę o godz. 13.00 gośćmi MCKA Zatoka Sztuki będą Piotr i Wojciech Cugowscy – liderzy zespołu Bracia. Tym razem pomoc zostanie skierowana do 11-letnich bliźniaków – Daniela i Dawida z porażeniem mózgowym. Chłopcy mają problemy ze słuchem i wzrokiem. Podczas spotkania z gwiazdami będzie możliwość wylicytowania i zakupienia wielu zdjęć, książek, płyt z autografami artystów estrady. Wstęp na wydarzenie to cegiełka w wysokości 10 zł.

idaNa miłe zakończenie weekendu przyda się dobry film. Teatr na Plaży wyświetlać będzie ubiegłorocznego laureata gdyńskich Złotych Lwów, film pt. „Ida”. Obraz Pawła Pawlikowskiego opowiada o życiu Anny, sieroty wychowanej w zakonie, zmagającej się z polską rzeczywistością lat 60. Tuż przed złożeniem ślubów, dziewczyna ma odwiedzić swoją jedyną krewną, ciotkę Wandę. Obie wyruszają w podróż, która ma im pomóc nie tylko w poznaniu tragicznej historii ich rodziny, ale i prawdy o tym, kim są. „Ida” to poruszający, kameralny dramat, którym reżyser wraca do rodzinnego kraju. Seans zaczyna się o 18.30, a bilet kosztuje 10 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *