Wielkie serca rockmanów w Zatoce Sztuki

braciaPo raz kolejny mieszkańcy Trójmiasta będą mogli pokazać, jak chętnie biorą udział w akcjach charytatywnych. W Zatoce Sztuki, 26 stycznia, odbędzie się kolejna odsłona cyklu spotkań „Serca Gwiazd”. W roli gości specjalnych wystąpią bracia Piotr i Wojciech Cugowscy.

Podczas niedzielnego spotkania będą zbierane fundusze na pomoc 11-letnim bliźniakom – Danielowi i Dawidowi. Obaj mają porażenie mózgowe, problemy ze słuchem i wzrokiem. Wraz z rodzicami mieszkają pod Słupskiem, w tragicznych warunkach, w chlewiku przystosowanym do mieszkania. Obecnie najbardziej potrzebują środków na budowę nowego domu.

Inicjatorem charytatywnych spotkań jest Przemek Szaliński. Zaledwie 20-letni chłopak mimo, iż sam ma problemy ze zdrowiem, postanowił dać z siebie wszystko i pomagać innym. Chce nieść pomoc dzieciom, które z powodu schorzeń nie mogą normalnie funkcjonować. Pod szyldem „Przemek Dzieciom” zdecydował się na organizowanie koncertów i spotkań charytatywnych. Jak twierdzi, artyści są chętni do niesienia pomocy. W cyklu „Serca Gwiazd” wzięli udział już m.in. Krystyna Janda, Paweł Małaszyński, kabaret Limo, Artur Gadowski i Andrzej Grabowski. Wstęp na każde spotkanie to symboliczna cegiełka, a w trakcie wydarzenia można także licytować pamiątki i przekazywać datki. Tym sposobem udało się pomóc już niejednemu dziecku.

Piotr i Wojciech Cugowscy, synowie wokalisty legendarnej Budki Suflera, również realizują karierę rockmanów. Ich zespół Bracia cieszy się dużą popularnością, a na koncertach dają od siebie mnóstwo rockowej energii. Autorzy takich przebojów, jak: „Nad przepaścią”, „Za szkłem”, „Wierzę w lepszy świat”, „Jeszcze raz” mają dla przybyłych coś w zanadrzu. Podczas spotkania będzie można nie tylko porozmawiać z nimi, zdobyć autograf i wspólne zdjęcie. Cugowscy zapowiedzieli już, że przygotowali na tę okazję krótki, akustyczny set.

Trudno przegapić więc taką okazję. Nie dość, że można wziąć udział w wyjątkowym koncercie, to jeszcze pomóc tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Spotkanie odbędzie się w niedzielę o 13.00, a symboliczna cegiełka wstępu kosztuje 10 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 + trzynaście =