TED Cię zainspiruje!

Tedx SopotFantastyczni ludzie, ciekawe tematy, niezwykłe przemowy – tak można krótko zdefiniować jedyną w swoim rodzaju konferencję TED (Ideas worth spreading). Już w czwartek, 30 stycznia, odbędzie się spotkanie TEDxSopot w Zatoce Sztuki, której tematem przewodnim będą dorosłe dzieci.

O co chodzi w TEDzie? O idee, które mogą zmienić świat. Organizacja ta powstała 25 lat temu i rozwija się aż do dzisiaj, propagując pomysły działaczy z całego świata. W tej chwili na stronie internetowej organizacji możesz za darmo obejrzeć interesujące przemowy (zakładka „Talks”), które mogą zainspirować Cię do refleksji i podjęcia działań. Mała litera „x” w nazwie oznacza niezależnie zorganizowaną konferencję w ramach organizacji TED. Są to spotkania mniejsze, lokalne, ale tak samo fantastyczne. Podczas sopockiego wydarzenia odbędzie się pokaz niektórych wykładów ze strony internetowej TED oraz wystąpienia ciekawych ludzi, którzy stworzą atmosferę sprzyjającą nawiązywaniu kontaktów i oczywiście, szerzeniu idei. Takie konferencje są już sprawą światową: przykładowo, wpisując w wyszukiwarkę na facebooku „Tedx” wyświetli Ci się lista miast z całego globu i tysiącami ludzi, którzy „lubią to”. Trudno tego nie lubić!

Jeśli chodzi o wydarzenia TED, sprawa jest prosta: podczas jednego dnia, każdy z Was ma szansę zobaczyć kilkunastu mówców, którzy przez 18 minut swojej przemowy zrobią wszystko, aby natchnąć i zainspirować swoich słuchaczy. Pamiętaj, aby zarejestrować się wcześniej na ich stronie i dostać zaproszenie. Bądź w Zatoce Sztuki 30 stycznia (czwartek), o godzinie 17 i dzięki doświadczonym mówcom oraz innym uczestnikom poszerzaj swoje horyzonty myślowe i zburz wszelkie schematy!

Więcej o idei TED, oraz TEDx można dowiedzieć się tutaj: www: http://tedxsopot.pl/

rejestracja: http://tedxsopot.pl/register.html

fanpage na facebooku: https://www.facebook.com/TEDxSopot

wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/1435948336622235/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + 15 =