Blank Banshee na Stacji Orunia

Czy połączenie muzyki i obrazów na koncercie jest możliwe? Oczywiście, że tak. Kanadyjski artysta udowadnia, że prawdziwe show oddziałuje na emocje zarówno brzmieniem  dźwięków jak i efektami wizualnymi.

Muzyk Blank Banshee zajmuje się dość nowym gatunkiem muzycznym, jakim jest vaporwave. Jest to połączenie muzyki elektronicznej i grafiki. Gatunek ten powstał w 2010 roku. Muzyków tworzących w tym stylu bardzo często charakteryzuje fascynacja stylami  lat 80. i 90, na przykład muzyką windy, jazz czy R&B. Subkultura vaporwave często kojarzona jest z satyrycznym przejęciem konsumpcyjnego kapitalizmu i kultury popularnej, które dąży do zaangażowania reklam i technologii z poprzednich dekad we współczesną rozrywkę.

Debiutancki projekt artysty Blank Banshee 0 został wydany przez serwis strumieniowy Bandcamp w 2012 roku. Album składa się z przekształconych utworów pochodzących z lat 80. i 90. Wiele aspektów Blank Banshee 0 nawiązuje do technologii komputerowej. Albumowa grafika zaprojektowana przez twórcę płyty zawiera model głowy bohaterki gry komputerowej, Lary Croft. Album uważany jest za pionierski w stylu vaporwave.

Blank Banshee zaistniał w popkulturze. Album zapoczątkował powstanie wielu internetowych memów, a muzyka z albumu pojawiła się w serialu „Unplanned America” oraz w kilku filmach dokumentalnych.

Koncert, który zapewni wiele wrażeń odbędzie się już 23 września.

Kiedy: 23 września 2017, g. 20

Gdzie: Stacja Orunia

Ile: 25 – 45 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery + szesnaście =