Teatr Polski z Warszawy w GTS-ie

Burza - teatr polskiGdański Teatr Szekspirowski zaprasza od 1 do 5 kwietnia na spektakle w ramach Tygodnia z Teatrem Polskim. Każdy znajdzie coś dla siebie – nawet najmłodsi. Oprócz „Burzy” Szekspira, która idealnie wpisuje się w przestrzeń naszej sceny elżbietańskiej, można będzie zobaczyć klasyczny dramat absurdu: „Końcówkę” Becketta i „Emigrantów” Mrożka, a także „Królową śniegu” Andersena.

Był już Teatr Bagatela z Krakowa, Teatr Dramatyczny z Białegostoku, przyszedł czas na Teatr Polski z Warszawy. Jeśli poszukiwać klasyki teatralnej, to tylko tam. I nie trzeba wcale jechać do stolicy. Teatr Szekspirowski stworzył cykl spotkań z najlepszymi scenami teatralnymi w Polsce. Widzowie mają okazje zobaczyć najciekawsze spektakle, czasami nawet te, które zdjęto już z afisza. Jest to też szansa na zapoznanie się z różnymi pomysłami na teatr, niekiedy autorskimi tekstami, które wcześniej nie były wystawiane na Pomorzu.

Teatr Polski pokaże cztery znakomite sztuki. Pierwszego dnia odbędą się dwa spektakle „Końcówki” Becketta – jeden z najwybitniejszych utworów tego dramatopisarza. Koniec partii, koniec gry, gra końcowa – określeń tego dramatu jest wiele. Beckett realizuje podstawowe założenia teatru absurdu. Nie ma tu akcji, tylko długie monologi i zamknięty w czterech ścianach świat. Pomiędzy bohaterami rozgrywa się partia o ich życie, które i tak się skończy. Następnego dnia Teatr Polski przygotował coś specjalnie dla dzieci. „Królowa śniegu” to dobrze każdemu znana baśń Andersena. To opowieść o miłości, o rozpoznaniu dobra i zła. Spektakl ozdabia piękna scenografia i kostiumy. 3 kwietnia na scenie zagości Mrożek. „Emigranci” są klasyką dwudziestowiecznego dramatu. To nie tylko historia relacji robotnika i inteligenta, ale także bardzo nośna treść, która odpowiada na pytanie o patriotyzm, tradycję i odrębność kulturową. Na zakończenie Tygodnia widzowie będą mogli zobaczyć „Burzę” Szekspira. Nie ma lepszego miejsca do wystawiania dzieł tego wybitnego autora, co udowodnił spektakl „Wesołe Kumoszki z Windsoru”. „Burza” to gorzka komedia, jeden z ulubionych utworów Szekspira. Władza, miłość i przebaczenie – to główne wątki poruszone w sztuce.

Z pewnością będzie to wyjątkowy tydzień, pełen doznań estetycznych i skłaniający do refleksji. W końcu taką rolę ma pełnić teatr. Zapraszamy na spektakle!

Kiedy: 01.04 godz. 17:00 i 20:00,  02.04 godz. 18.00, 03.04 godz. 19:00, 05.04 godz. 19:00

Gdzie: Gdański Teatr Szekspirowski, ul. Wojciecha Bogusławskiego 1, Gdańsk

Bilety: „Końcówka”: 35 – 100 zł

„Królowa śniegu”: 15 – 60 zł

„Emigranci”: 20 – 80 zł

„Burza”: 35 – 100 zł

Bilety dostępne są w kasie Teatru Szekspirowskiego i online na http://teatrszekspirowski.pl/kalendarium/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − trzy =