Uliczna kuchnia, czyli VI Festiwal Smaków Food Trucków


Od kilku dni powoli zapominamy o mroźnej zimie. Nic tak w pełni nie pozwoli nam jednak docenić pierwszych promieni wiosennego słońca, jak wyborna uczta w plenerze. Już 2 i 3 kwietnia odbędzie się VI edycja Festiwalu Smaków Food Trucków. Wozy pełne najróżniejszych smakowitości ponownie zatrzymają się na parkingu gdańskiego Amber Expo.

W tym roku fanów ulicznej gastronomi nakarmi szereg zespołów z całej Polski. Nie zabraknie stałych bywalców imprezy: organizatorów przedsięwzięcia – Belgijek, słynnego w trójmieście SurfBurgera, nowojorskiej taksówki przygotowującej panini – Food Cab, Kultowych Zapiekanek czy ogromnego wozu Pizza Truck, mogącego pochwalić się piecem opalanym drewnem. Ponadto, festiwal odwiedzi kilku nowych uczestników: m.in. specjalizujące się w kuchni azjatyckiej – Pepe Crepe i Parowóz czy arabskiej – Arabeska. Z pełną listą aż 34 food trucków zapoznać możecie się na stronie facebookowego wydarzenia. Jedno jest pewne: na brak różnorodności narzekać nie możemy.

Organizatorzy Festiwalu Smaków, łącząc siły z Free Time Festiwalem, zagwarantowali gościom także inne atrakcje. W dniach imprezy udostępniona zostanie strefa aut amerykańskich i motocykli, odbędzie się pokaz warzenia piwa, turnieje w FIFA i Tekkena czy choćby rekonstrukcja grupy Star Wars, wszystko w rytm muzyki DJ-a lub muzyki na żywo, a to tylko namiastka całej oferty.

Kiedy: 2 i 3 kwietnia 2016 r. , godz. 10:00 – 20:00

Gdzie: Parking Amber Expo, ul. Żaglowa 11, Gdańsk

Bilety: wstęp wolny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + czternaście =