Od Maxima wolą Scenę – koncert Lady Pank w Sopocie


lady-pank
Ile to jest mniej niż zero? Czy warto być kryzysową narzeczoną? I jak trudna jest sztuka latania? Odpowiedzi należy szukać w sopockiej Scenie. Już 2 kwietnia odbędzie się jubileuszowy koncert legendarnego zespołu Lady Pank.

Jeden z najpopularniejszych polskich zespołów rockowych. Założony w 1981 roku przez Jana Borysewicza, należącego do elity rodzimych gitarzystów i kompozytorów, oraz Andrzeja Mogielnickiego, autora tekstów.
Artyści wraz z charyzmatycznym wokalistą Januszem Panasewiczem, stanowią trzon grupy, która już od 35 lat jest na polskiej scenie muzycznej niczym wino- z roku na roku coraz lepsza. Zna ją zarówno starsze, jak i młodsze pokolenie. Wystarczą dwa słowa – Lady Pank i wszyscy wiedzą, jaki utwór zanucić.
Lady Pank podczas swojej działalności artystycznej wydał ponad 20 płyt, przy czym każda z nich biła wszelkie rekordy popularności. Debiutancki album zespołu zatytułowany „Lady Pank” został wydany w 1983r. Na kolejne fani nie musieli długo czekać, ponieważ ukazywały się w bardzo krótkich odstępach czasowych. Ostatnie albumy to wydania koncertowe: „Symfonicznie” z 2012r., i kolejne „Akustycznie”,będące zapisem akustycznej trasy koncertowej. Na pierwszą połowę 2016r. zaplanowana jest kolejna premierowa płyta Lady Pank.
W tym roku wypada jubileusz 35-lecia istnienia zespołu. Z tej okazji zaplanowana została trasa koncertowa. Zespół nie zapomniał o Trójmieście. Co prawda, nie u Maxima w Gdyni, ale za to w sopockiej Scenie będzie można usłyszeć utwory, które już na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. Nie zabraknie „Tańcz, głupia tańcz”, „Mniej niż zero”, czy „Zawsze tam gdzie Ty”.

Kiedy: 2 kwietnia 2016r., godz. 21:00

Gdzie: Scena, Al. Franciszka Mamuszki 2, Sopot

Bilety: 69zł, dostępne na: www.biletomat.pl,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście + 15 =