Tu warto zajrzeć – ciekawi ludzie Internetu

Ilość ciekawych blogów czy kanałów na YouTube jest tak duża, że nawet zorientowanym w tej tematyce może coś umknąć. Przychodzimy z pomocą. Niektóre pozycje w ciągu roku zdobywają kilkadziesiąt tysięcy odbiorców. Niektóre, choć warte uwagi, pozostają w cieniu. Dzisiaj przygotowaliśmy dla was 4 propozycje autorów wartych sprawdzenia.

h

fot. Facebook- hatalska.com

Natalia Hatalska, czyli autorka bloga Hatalska. Omawia świat nowych technologii, marketingu i Internetu. Blogerka pisze, że specjalizuję się w dziedzinie alternatywnych form komunikacji i o tym są właśnie jej teksty. Oprócz wielu kampanii, reklam, artykułów, które analizuje Hatalska, znajdują się tam też wywiady czy książki, które poleca. Jeśli interesujesz się mediami, to na pewno znajdziesz tam coś dla siebie. Strona  istnieje od 2008 roku, w 2010 zdobyła tytuł Bloga Roku w kategorii Profesjonalne oraz Wyróżnienie Główne Blog Roku, a później wiele innych nagród. Od lutego 2014 Natalia Hatalska jest Wiceprezesem Polskiego Stowarzyszenia Blogerów i Vlogerów. Na swoim koncie ma też wiele udanych kampanii reklamowych. Jest autorką wielu projektów, których wyniki stale przedstawia swoim czytelnikom. Dużo przydatnych informacji dla ludzi poruszających się w mediach w jednym miejscu. Podane w przystępny sposób. Niedawno Hatalska rozpoczeła nowy cykl wideo „TrendInsights”- 5 odcinków na temat najważniejszych trendów 2016 roku. Temat ciekawy, zachęcamy do śledzenia na bieżąco.

at2

fot. Facebook- Andzej Tucholski

Andrzej Tucholskito autor bloga Andrzej Tucholski (dawniej jestKultura). Łączy 5 tematyk: projektowanie życia, psychologia, podróże i kultura, emocje i związki oraz random, czyli te ciekawe aspekty, które nie mieszczą się w pozostałych kategoriach. Andrzej posiada też kanał na YouTube Andrzej Tucholski, na którym prowadzi cykle miesięczne (Turbo Questy) i roczne (Ultimate Quest), a tematykę wybierają widzowie i czytelnicy. Sam pisze, ze interesuje go świat i znajdowanie wspólnych mianowników. Według rankingu Jasona Hunta to najbardziej wpływowy bloger zeszłego roku. Magazyn Brief umieścił go na 33. miejscu listy 50. najbardziej kreatywnych w biznesie w Polsce. Co niedzielę na Facebook’u Andrzej dodaje post, pod którym wszyscy mogą dzielić się tym co stworzyli w ubiegłym tygodniu. Powstaję z tego długa lista rzeczy, które warto przeczytać, obejrzeć, zobaczyć. To jeden z przykładów jak, ciepłą osobą jest Tucholski. Ma świetny kontakt ze swoimi czytelnikami, których dzięki swojemu lekkiemu pióru zbiera coraz więcej. Jeśli potrzebujesz motywacji do działaniu, wskazówek, jak “robić żeby się wyrobić” to polecamy bloga Andrzeja.

wzk

fot. Facebook- Wyrwane z kontekstu

Joanna Pachla o życiu, kulturze i związkach, czyli blog Wyrwane z kontekstu. Pisze o ludziach, relacjach, kulturze, ciekawych miejscach i motywacji w bardzo przystępny i miły w odbiorze sposób. Sama twierdzi,  że nie mówi ludziom jak mają żyć, ale podpowiada jak mogą żyć fajnie. Ktoś powie, ze tego typu treści jest już dużo w polskim internecie. Ale ten blog uznaliśmy za wyjątkowy i warty uwagi. Pewnie dlatego, ze trochę wyróżnia się na tle innych. Głównie szczerością i profesjonalizmem. Większe grono odbiorców zyskał przez tekst pt. „10 pytań, które słyszą wegetarianie. Przy którym trafi Cię szlag?”. Więcej przemyśleń Joanny warto szukać na Facebooku. Obecnie planuje napisać książkę, ale nie będzie związana z blogiem. Oprócz tego zajmuję się dziennikarstwem. Pisze bez owijania w bawełnę. W tekstach zostawia wiele rad, w większości dotyczących relacji z ludźmi. W komentarzach widać, ze trafnych. Więc może warto niektóre z nich zaadaptować do swojego życia?

wm

fot. Michał Kula

Włodek Markowicz, czyli vloger i podwójny laureat Grand Video Awards 2015, posiada kanał na YouTube – Włodek Markowicz. Swoją karierę z nagrywaniem video zaczynał programem o produktach firmy Apple. Jest znany głównie z projektu, który tworzył z Karolem Paciorkiem – Lekko Stronniczy. Tam zyskując wielu odbiorców, po ostatnim, 1000. odcinku stworzył swój kanał. Na początku pojawiała się tam tylko seria Flashback, czyli powrót do hobby z przeszłości. To co je wyróżnia to jakość, ujęcia i montaż. I pomyśleć, że zamiast tego chciał nagrać płytę. Jego materiały nie pojawiają się za często, zapewne ze względu na to, że zawsze muszą być przemyślane i dopracowane do perfekcji. Ale gdy już są to skłaniają do refleksji. Mogą inspirować, a przy okazji Włodek przemyca w nich dobrą muzykę. Nagrody, o których wspominaliśmy powyżej zdobył filmami pt. „Kropki” oraz „Gruzja bez internetu”, które serdecznie polecamy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *