PRZEGLĄD WEEKENDOWY 08.01-10.01


tmnh_2016_plakatPo tak długim okresie świątecznym trudno jest wrócić do rzeczywistości. Zwłaszcza jeśli w niedalekiej perspektywie szykuje się przerażający dla studentów okres – SESJA. Jednak nie warto się jeszcze tym przejmować. Lepiej sprawdzić gdzie pod koniec tygodnia będzie można się zabawić.

Ten weekend z pewnością okaże się wyjątkowo udany dla kinomaniaków. Już w piątek, w gdańskim klubie Żak rusza T-Mobile Nowe Horyzonty Tournée. Jest to wyjątkowy przegląd najlepszych filmów 15. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty. Podczas niego zaprezentowane zostaną niebanalne produkcje, które będą dotykały problemów współczesnego świata. Wydarzenie to potrwa do 14 stycznia. Ceny biletów rozpoczynają się już od 8 zł. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Kina komercyjne również nie pozostaną puste. Początek weekendu to istny wysyp ciekawych premier. Warto wspomnieć choćby o obrazie Davida O.Russella pt. „Joy”. Reżyser po raz kolejny zaangażował do niego Jennifer Lawrence i Bradleya Coopera, których po raz pierwszy zaprosił do współpracy przy produkcji „Poradnika pozytywnego myślenia”. Tym razem laureatka Oscara wciela się w postać Joy Mangano – samotnej matki z Long Island, która staje się milionerką po wynalezieniu… mopa!

Na ekranach kin 1482935__krpojawi się również dramat Ryana Cooglera „Creed: Narodziny legendy”. Opowiada on historię Adonisa Johnsona (Michael B. Jordan), który pomimo sprzeciwu rodziny, próbuje sił w boksie. Chcąc odnieść sukces zwraca się do Rocky’ego Balboa. W roli słynnego pięściarza wciela się ponownie Sylvester Stallone, który w tej produkcji zachwycił krytyków i zgarnął wiele nominacji do prestiżowych nagród (w tym do Złotego Globu).

Fani polskich produkcji będą mogli obejrzeć natomiast „Moje córki krowy” (reż. Kinga Dębska). Dramat rodzinny przybliża widzom relacje dwóch sióstr, które w obliczu choroby jednego z rodziców, postanawiają poprawić swoje stosunki. W  rolę jednej z kobiet wciela się fantastyczna Agata Kulesza. Spragnionym dreszczyku emocji polecamy natomiast horror Jasona Zady „Las samobójców”. Prezentuje on historię młodej Amerykanki, która wyrusza do Japonii by w mrocznym lesie Aokigahara odnaleźć swoją siostrę.

Z kolei Teatr Miejski w Gdyni zaprasza widzów na spektakl dramatyczny w reżyserii Tomasza Manna pt. „Kolacja dla głupca”. Bogata w zabawne dialogi komedia bezwzględnie piętnuje francuską klasę średnią. Początek o godzinie 19:00. Bilety ulgowe kosztują 35 zł, natomiast normalne – 40 zł.

W celu zaspokojenia muzycznych doznań koniecznie musicie odwiedzić gdańską Ergo Arenę. To tam odbędzie się Tribute to Marek Jackowski. Na wyjątkowym koncercie, przybliżającym twórczość legendarnego założyciela Maanamu, wystąpią m.in. Ania Wyszkoni, Krzysztof Cugowski czy Maciej Maleńczuk. Start o godzinie 19:00. Ceny biletów zaczynają się od 55 zł. Podobne wydarzenie szykuje się tego samego dnia w Wydziale Remontowym. W tym przypadku, w centrum uwagi będzie dorobek amerykańskiego zespołu – Rage Against the Machine.

Sympatyków ciężkiego brzmienia zapraszamy natomiast do pubu Loft, gdzie odbędzie się koncert ekipy Raus! Of My Eyes. Start o godzinie 19:00. Bilety można nabyć już za jedyne 5 zł. Z kolei fanom alternatywnej muzyki polecamy występ Budyń Supersam w Gdańskim Archipelagu Kultury „Plama”. Performance zacznie się o godzinie 20:00. Za wejściówkę trzeba zapłacić 10 zł.

W sobotę, gdyński Kl1527690__krub Ucho zatrzęsie się pod wpływem brzmień wyjątkowych zespołów. Na scenie pojawią się takie ekipy jak: Torn Shore, Also With Razors, Wolves At The Door czy Coastal Shades. Koncert staruje o godzinie 20:00, a wejście kosztuje jedynie 15 zł.

Opera Bałtycka zaprezentuje natomiast słynną operę Verdiego pt. „Traviata”. Wszystkich spragnionych wyższej kultury zapraszamy na godzinę 19:00. Ceny biletów rozpoczynają się od 35 zł.

Niedziela upłynie pod znakiem finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji odbędzie się wiele różnorodnych i zapierających dech w piersiach występów. W gdyńskim Centrum Handlowym Riviera wystąpi Sarsa. Wokalistce będą towarzyszyć m.in. pokazy utalentowanych dziewczyn z Cheerleaders Gdynia. Sopocka Scena Kameralna zapełni się wybitnymi artystami z całego Trójmiasta, którzy zapewnią widzom bogactwo muzycznych wrażeń. Z kolei na gdańskim Targu Węglowym pojawią się wyjątkowi polscy wykonawcy tacy jak m.in. Natalia Nykiel, Liber, Jamal czy zespół Sound’n’Grace. Na wszystkie te wydarzenie obowiązuje wstęp wolny.

W sopockiej kawiarni artystycznej Młody Byron pojawi się natomiast Wojciech Tremiszewski. Zaprezentuje on swój przezabawny monodram pt. „Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej”. Start o godzinie 19:00. Wejściówka kosztuje 20 zł.

Weekend warto zakończyć z uśmiechem na ustach. Dlatego wraz z Filharmonią Bałtycką zapraszamy na kabaretowy występ Waldemara Malickiego i Filharmonii Dowcipu. Spotkanie to odbędzie się w ramach trasy koncertowej „Klasyka po bandzie”. Pierwszy spektakl odbędzie się o godzinie 16:00, kolejny o 19:00. Ceny biletów zaczynają się od 80 zł.

Życzymy Wam udanego weekendu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *