Kayah: 20-lecie „Kamień” w Starym Maneżu

kayah – Z jednej strony dostajesz najlepsze pomidorki, a z drugiej… można tym pomidorkiem dostać… – mówi. Jednak artystka ciesząca się tak dużym uznaniem nie musi się o to martwić. Dowodem tego jest wspaniała trasa koncertowa z okazji 20-lecia pierwszego solowego albumu „Kamień”. Kayah, bo to o niej mowa, wystąpi 16 stycznia w Starym Maneżu w Gdańsku. „Kamień” to wyjątkowa płyta, oscylująca w klimatach jazzu, soulu oraz R&B. Często wspominana, odtwarzana przez fanów artystki. To też pierwszy autorski album, o statusie złotej płyty. Dzięki niej Kayah uzyskała statuetkę Fryderyka dla Najlepszej Wokalistki Roku (1995) oraz zdobyła Bursztynowego Słowika na festiwalu Sopot’95.

Kayah to wszechstronna muzycznie, jedna z najbardziej rozpoznawalnych i docenianych polskich artystek. Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Na scenie muzycznej obecna już od ponad 25 lat. Ma na swoim koncie trzynaście albumów. Oprócz „Kamienia” warto wspomnieć o folkowej „Kayah i Bregović”, która stała się jednym z największych sukcesów artystyczno-komercyjnych lat 90. To stamtąd pochodzą hity „Śpij kochanie śpij” i „Prawy do lewego”. Sławę przyniosły jej również „Testosteron” znajdujący się na płycie „Stereo typ” oraz „Na językach” z krążka „Zebra”. Piosenkarka jest również współwłaścicielką firmy fonograficznej Kayax, która wydała albumy polskich gwiazd, takich jak Krzysztof Kiljański, Maria Peszek oraz Smolik

W Starym Maneżu będzie można spodziewać się odświeżenia brzmień, które spowodowały, że Kayah stała się uznaną artystką i pozyskała liczną rzeszę fanów. Na koncercie nie powinno zabraknąć ciekawych aranżacji starych piosenek oraz wybitnych muzyków, których piosenkarka zaprosiła do współpracy.

Gdzie: Stary Maneż, Gdańsk, ul. Słowackiego 23

Kiedy: 16 stycznia (sobota), godz. 19.00

Bilety: 70-140 zł, dostępne w kasie klubu oraz na: Eventim, KupBilecik, Biletyna i Koncertomania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *