Baltikon 2015

plakat+Baltikon+2015Miłośnicy fantastyki przygotujcie się, bo w dniach 24 – 26 lipca w Sopocie odbędzie się piąta edycja Baltikonu – Konwentu Mangi i Fantastyki. Przygotowano około 1500 godzin atrakcji, w tym m.in. prelekcje, warsztaty i konkurs cosplay.

Zespół Szkół nr 1 w Sopocie na ten jeden lipcowy weekend opanują fani RPG, gier planszowych i komiksów. Liczne atrakcje będą odbywać się w ramach bloków tematycznych: Manga i Anime, Naukowo–Kulturalny, Gier bez Prądu, Cosplay, itd. Dla miłośników RPG i LARP przygotowano sesje i prelekcje. Ponadto, na uczestników konwentu będą czekać sale z grami karcianymi, planszówkami, konsolami oraz grami muzycznymi (DDR, Pump it Up), gdzie oprócz wolnego grania, odbędą się turnieje.

Swoją obecność na konwencie zapowiedzieli cosplayerzy, blogerzy, pisarze i autorzy komiksów. Katarzyna Czajka („Zwierz popkulturalny”) zaprezentuje prelekcję „Jak być naukowcem w świecie super bohaterów”, a Michał Gołkowski i Andrzej Wardziak będą dyskutować na temat polskiej literatury. Ponadto, odbędą się wykłady prof. dr. hab. Marka Adamca (UG), dr. Wojciecha Mościbrodzkiego (PJATK) oraz dr. Jarosława Piotrowskiego (Uniwersytet SWPS). Nie zabraknie również wystawców, wśród których znajdzie się między innymi Maginarium.pl i Pracownia Gedeona.

Jednak to nie koniec atrakcji, ponieważ zaplanowano też spotkania autorskie m.in. z Iloną Myszkowską („Kobieta Ślimak”), Tomaszem Grządzielą („Spellcaster”) i Jackiem Inglotem. Dodatkowo wystąpi Grupa Improwizacji Teatralnych GIT i Kabaret pod Napięciem.

Konwent to dobra okazja, by poznać ludzi, którzy podzielają wasze pasje. Zatem porzućcie na chwilę sopockie plaże i w najbliższy weekend przenieście się w świat fantastyki, anime i komiksów. Do zobaczenia na Baltikonie!

Kiedy: 24 – 26 lipca

Gdzie: Zespół Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie, ul. Książąt Pomorskich 16/18 w Sopocie

Bilety: karnet trzydniowy 55 zł, bilety jednodniowe 20 – 30 zł, szczegóły: baltikon.pl/bilety/

Szczegóły: fanpage konwentu , www.baltikon.pl

Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście + 4 =