Teatr na nowe czasy, część 2 – Teatr BOTO

całoczerwonePo pierwszym, mocnym uderzeniu, jakie przyniosło spotkanie z Teatrem Krzyk i debacie o istotności offu w kulturze, przyszła pora na kolejny, ważny temat. 5 grudnia twórcy będą się zastanawiać nad podziałem ról i funkcji w teatrze. A na sopockich deskach wystąpi Teatr BOTO.

Od 10.00 do 15.00 trwać będą warsztaty. Małgorzata Szczerbowska, Sylwia Góra Weber feat. Małgorzata Sikorska-Miszczuk – Master class: Aktor, dramaturg i dramatopisarz w teatrze offowym (10.00-12.30) Małgorzata Sikorska-Miszczuk – Master class: Dramaturg w żółtej łodzi podwodnej (13.00-15.00). O 18.00 natomiast odbędzie się pokaz spektaklu „Całoczerwone” trójmiejskiego Teatru BOTO. Spotkanie zamknie dyskusja (o 19.15): Autor, autor! Autor? Nowy podział ról w teatrze. Uczestnicy: dr Joanna Puzyna-Chojka, Jakub Roszkowski, Małgorzata Sikorska-Miszczuk, Małgorzata Szczerbowska, Jarosław Zalesiński.

Wstęp wolny: warsztaty – po wypełnieniu i przesłaniu formularza zgłoszeniowego, spektakle i debata – na zaproszenia, które można uzyskać wysyłając e-mail na adres: pomyslodalnia@gmail.com. Miejsce: Teatr Na Plaży w Sopocie.

Teatr Na Nowe Czasy to wspólne przedsięwzięcie Fundacji Teatru Boto i Fundacji Pomysłodalnia. Ma ono stworzyć atrakcyjny model edukacji kulturalnej, skierowany głównie do młodzieży licealnej, studentów, nauczycieli, ale otwarty także dla wszystkich zainteresowanych tematyką. Na projekt składają się m. in.: ogólnopolskie seminarium, warsztaty mistrzowskie, prezentacje spektakli teatralnych, otwarte debaty z panelistami z kraju i lokalnego środowiska krytycznego i artystycznego i spotkania z realizatorami prezentowanych spektakli. Celem przedsięwzięcia jest wszechstronne przygotowanie do świadomego odbioru wydarzeń na styku teatru offowego i teatru głównego nurtu, podjęcie dyskusji na temat kondycji polskiego i lokalnego offu.

fot.materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 5 =