O niepełnosprawności bez skrajności

10721405_763081673756857_1697589758_nBycie niepełnosprawnym wiąże się z wieloma trudnościami, na rozmaitych płaszczyznach. Problemy komunikacyjne czy społeczne to codzienność. Naprzeciw tym trudnościom próbuje wyjść administracja, starając się wprowadzić rozwiązania poprawiające jakość życia niepełnosprawnych. Ale czy to wystarcza?

Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, Koła Naukowe Prawa Konstytucyjnego i  Koło Naukowe Prawa Administracyjnego UG oraz Instytut Metropolitalny mają zaszczyt zaprosić wszystkich na konferencję pt. „Wyborcze, architektoniczne i społeczne aspekty niepełnosprawności. O niepełnosprawności bez skrajności.” Konferencja ma na celu ukazanie problemów osób niepełnosprawnych w trzech płaszczyznach.

Pierwszy z nich dotyczy pełnej realizacji zasady powszechności wg kodeksu wyborczego. Prelegenci pochylą się nad zagadnieniami prawa powszechności wynikającego z Konstytucji RP. W drugim panelu tematycznym poruszone zostaną m.in. kwestie uwarunkowań architektoniczno-budowlanych, przejawiających się w takich problemach jak swobodne poruszanie się osób niepełnosprawnych po budynkach użyteczności publicznej. W trzeciej odsłonie przewidziano dyskusję na temat stosunku osób pełnosprawnych do osób zmagających się najróżniejszymi rodzajami niepełnosprawności.

Konferencja rozpocznie się 21 października o godzinie 9.00 w sali 4021 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *