Czwarty weekend święta studentów

miastoW ten weekend możemy bezkarnie leniuchować, bawić się, imprezować i łasuchować. To ostatnia okazja do szaleństwa na juwenaliach, a poza tym zbliża się Dzień Dziecka! A gdzie i jak w tym roku możemy obchodzić nasze święto? Sprawdźcie sami i na miasto marsz!

Zaczynamy od Neptunaliów, tym razem to my będziemy gościć studentów z całego Trójmiasta. Podczas koncertów głównych w piątek i sobotę na kampusie UG zagrają takie gwiazdy, jak Kult, T.Love, Farben Lehre i Bednarek. Szczegółowe informacje znajdziecie w naszej zapowiedzi.

Jeśli ta impreza jest dla was zbyt mało rockowa, zajrzyjcie do Ucha, na kolejną edycję muzycznego przeglądu dedykowanego stałemu bywalcowi klubu, Metalowemu Uchu Cieśli. Przez dwa dni wystąpi tam aż 12 zespołów: Savant (progresywny metal), Driller (thrash metal), Hectic (melodic death metal), Rum (folk metal), Carnage (metal), Calm Hatchery (death metal),Loko (metal), Tehace (death metal), Naked Brown (hard rock), Shadow Archetype (melodic death metal), NoNe (heavy/thrash metal) i Medebor (doom/death metal). Bilety na jeden dzień kosztują 17 zł, z niezerwaną opaską na drugi dzień – 11 zł, a karnety 28 zł. Koncerty w piątek i sobotę zaczynają się o 18.00.

W piątkowy wieczór Sfinks 700 zaprasza na Dub Club, czyli ogólnoeuropejski cykl imprez basowych. Wśród najlepszych polskich i zagranicznych ekip sound systemowych, czołowych dj-ów, selektorów oraz MC’s znajdą się Jahtari, Solo Banton, Dubseed, Pandadread Sound System oraz Mac. Macie ochotę na imprezę przy użyciu nagłośnienia skonstruowanego pod kątem skutecznego przenoszenia niskich częstotliwości? Nie może was tam zabraknąć. Wstęp wynosi 30 zł w dniu imprezy, zapraszamy już od 22.00!

pan kotA dla miłośników teatru polecamy premierę Teatru Gdynia Główna. „Pan Kot” to spektakl inspirowany „Kotem w butach” Angeli Carter, ale skierowany jest tylko do widzów dorosłych. Maitre, Mister, Maestro, Messer, Pan… Kot. Sprytny, przewidujący, niezależny i jak wszystkie koty. To on wybiera sobie właściciela, a nie odwrotnie. I to on od tej chwili kierować będzie losem młodego oficera bez grosza przy duszy. Alternatywna, pełna erotycznej zmysłowości wersja baśni o obutym kocie, który dzięki swojemu sprytowi sprawia, że jego pan zyskuje majątek i piękną małżonkę. Wszystko jednak ma swoją cenę, a żaden kot nie jest bezinteresowny… Przedstawienie reżyseruje Ida Bocian, a występuje Iwo Bochat. Bilety kosztują 20 zł (ulgowy) i 30 zł. Premiera o 19.00.

Znajdzie się też coś dla łasuchów. Podczas gdańskiej Nocy Restauracji będziecie mogli spróbować pyszności przygotowanych na nocne menu, podejrzeć szefów kuchni podczas pokazów life cooking i wziąć udział w innych atrakcjach. Szczegóły i listę restauracji, które biorą udział w tym wydarzeniu znajdziecie tutaj.

No i coś dla amatorów złocistego płynu, czyli kolejna odsłona Chmielatonu! Chmielaton, czyli maraton piwny, to szansa posmakowania najlepszych piw polskich i zagranicznych, poznania kultury piwnej i tajników browarnictwa domowego. To też okazja do zaliczenia obowiązkowych punktów na piwnej mapie miasta. Start w piątek, 30 maja. W Browarze Piwna odbierzecie kartę do zbierania pieczątek, a potem dalej w trasę: Degustatornia, Browar Lubrow/Barbados, Loft, Lawendowa 8, Pułapka, Bruderschaft, U Szkota i Flisak 76 – kolejność dowolna. Do zdobycia jest dziewięć pieczątek. Jedna pieczątka za jedno piwo. Wystarczy małe piwko w promocyjnej cenie w każdym lokalu maratonu, by zebrać je wszystkie. Koniec zabawy w niedzielę, 1 czerwca. Kto ma komplet pieczątek, ten dostaje kartę rabatową, z którą w każdym lokalu na trasie maratonu będzie kupował piwa z beczki z 10% rabatem – aż do następnego Chmielatonu.
Jeśli macie ochotę w sobotę i niedzielę poczuć się jak kuracjusze i wkroczyć w klimat wakacji, zajrzyjcie na Streetwaves. Pojedźcie na miejskie kolonie we Wrzeszczu Dolnym i skorzystajcie z nadmorskich wczasów w Sobieszewie. Program imprezy i wszelkie informacje znajdziecie tutaj.

color dayA w niedzielę idźcie swoimi ścieżkami. Świętujcie dzień dziecka pełną gębą i szukajcie atrakcji w instytucjach kultury, na skwerach, centrach kultury i rozrywki. Jeśli będziecie chcieli się jednak trochę ubrudzić, polecamy Color Day na Politechnice Gdańskiej. Color Day PG to zabawa w stylu HOLI – Hinduskiego święta radości. Rozrzucanie kolorowych proszków to jednak nie jedyne plusy. Impreza dzieli się na dwa etapy. Pierwszym z nich jest Color Run, czyli bieg w Lapidarium przy Gmachu Głównym Politechniki. Zapisy zawodników rozpoczną się o godzinie 10.30 na terenie parkingów, a start zaplanowany jest na godzinę 12.00. Udział w biegu to symboliczny koszt cegiełki – 10 zł. Jest to zabawa w której mogą wziąć udział wszyscy, nie tylko studenci. Drugim etapem jest Color Fest podczas którego każdy znajdzie coś dla siebie. Na scenie zaszczycą nas Pull the Wire, Izzy Rockers, Absyntia, Architekst i Akus Crew oraz DJ Olsen. Dodatkową atrakcją jest występ finalistów konkursu Mam Talent PG oraz licytacja wyjątkowych przedmiotów i wiele innych! Podczas festynu będą widoczne stoiska z kolorowymi proszkami. Wszystkie zebrane w ciągu dnia fundusze zostaną przekazane Pomorskiemu Hospicjum dla Dzieci.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *