Gdański Festiwal Tańca w Żaku

uid_515d73ab0882995f25da8519c9417ed31399891364878_width_700_play_0_pos_3_gs_0

Klub Żak już 4 czerwca zaprasza na VI Gdański Festiwal Tańca. Tegoroczne hasło festiwalu brzmi „SoundSpaceS”. Przedstawiamy Wam szczegóły tego wyjątkowego wydarzenia.

Program został przygotowany z myślą o tych, którzy kochają muzykę i poszukują nowych przestrzeni w sztuce. W ramach Festiwalu zostaną zaprezentowane najciekawsze projekty, m.in. „Zrabowali mi składaka”. Ta produkcja to mnóstwo dobrego tańca i świetna muzyka trójmiejskiego artysty, Olega Dziewanowskiego.

Tego samego dnia odbędzie się również promocja dwóch książek „Taniec w Europie po 1989. Communitas i Inny” Joanny Szymajdy oraz „Pokolenie Solo” Anny Królicy.

Organizatorzy szczególnie polecają duet muzyczno-taneczny „Edivaldo Ernesto&Hauschka – An encounter of improvised music&dance”. Międzynarodowej sławy pianista i kompozytor Volker Bertelmann oraz tancerz z Mozambiku znany między innymi z zespołu Sasha Waltz & Guests to klamra spinająca dwa flagowe projekty Klubu Żak – Dni Muzyki Nowej i Gdański Festiwal Tańca.

Wyczekiwanym spektaklem jest również „Cargo”. Wykonawcą jest charyzmatyczny tancerz z Konga – Faustina Linyekuli, a muzykę skomponował wspaniały gitarzysta Flamme Kapaya.

W programie pojawią się także dwa projekty z Polski: „Soul Project/PL” w reżyserii Davida Zambrano oraz „New (Dis)Order” w choreografii Ramony Nagabczyńskiej. Na finał festiwalu zaplanowano spektakl „The Intention” w choreografii Adrienne Hart.

Jak co roku w ramach festiwalu zaprezentowane zostaną również premierowe spektakle Trójmiejskiej Korporacji Tańca, które zostały zrealizowane we współpracy z Klubem Żak. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć twórców takich jak: Aurora Lubos, Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz, Larysa Grabińska.

Bilety dostępne w cenach: 20-350 zł , w przedsprzedaży 10-50 zł.

Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × jeden =