Pierwszy weekend święta studentów

pokachontasKolejny weekend przed nami. Otworzy on majowy maraton juwenaliowy, jesteście na niego gotowi? Oprócz studenckich festiwali polecamy także wydarzenia dla tych, którym z masowymi imprezami nie po drodze. Sprawdźcie, gdzie warto zajrzeć, i do boju!

W piątek i sobotę na Placu Zebrań Ludowych odbywać się będzie Paradise – Festiwal Kultury Studenckiej, organizowany przez Wyższą Szkołę Bankową. Wśród gwiazd znaleźli się m.in. Kosheen, Westbam, Roni Size. Szczegółowe informacje i cennik biletów możecie znaleźć w naszej zapowiedzi: https://cdn.ug.edu.pl/12162/paradise-festiwal-kultury-studenckiej-2014/

Jeżeli wybieracie się na Paradise Festival, to Klub Sfinks 700 zaprasza wszystkich miłośników Drum&Bass w piątek na festiwalowe afterparty do białego rana. Tej nocy zagrają dla was Preemo & Kayka, Reza, Ros, Dia oraz na fontannie Komos, Dread, Bator i Sick! Osoby z opaską festiwalu wchodzą za darmo, lista Facebookowa za 5 zł, a pozostali zapłacą 10 zł. Zapraszamy serdecznie już od 22.00.

Jeśli nie lubicie elektroniki, a ciągnie was w stronę ciężkiego grania, nie może was zabraknąć w B90. Zagra tam objawienie polskiego post-metalu, Obscure Sphinx. Ich największą siłą jest wokalistka, Wielebna, a właściwie jej głos, który zmiata wszystko z powierzchni ziemi. Towarzyszyć im będzie zespół Dirge. B90 zaprasza już o 19.00, bilety są dostępne w stałych punktach sprzedaży, a kosztują 30 zł w przedsprzedaży o 40 zł.

Ciekawy koncert odbędzie się także w zupełnie nowym miejscu, bo w Garnizonie, w dawnym Klubie Garnizonowym. Zagra tam Felix Kubin z zespołem Mitch&Mitch, promujący płytę „Bakterien & Batterien”. Koncert to jedna z odsłon projektu Miejsca Instytutu Kultury Miejskiej, mający na celu realizację jednodniowych działań łączących muzykę i różne formy sztuki w mało znanych lub niefunkcjonujących na co dzień przestrzeniach. Bilety kosztują 20 i 25 zł. Koncert startuje o 21.00.

Fani kina z pewnością ucieszą się na wieść o kolejnym Enemefie. Tym razem wyświetlane będą pod hasłem Psychonoc filmy: „Efekt Motyla”, „Incepcja”, „Czarny Łabędź” i premierowo „Transcendencja”. Maraton zaczyna się o 22.00, a bilet w cenach od 25 zł do 33 zł są dostępne w kasach kina.

W sobotę fani rocka będą się bawić na koncercie Cripled Black Phoenix w B90. Ich brzmienie wymyka się szufladkowaniu od od doom metalu, po post rock do freak folku. W składzie zespołu pojawiali się muzycy takich grup, jak Electric Wizard i Portishead. W Gdańsku zagrają o 20.00, a bilety na to wydarzenie można kupić w stałych punktach, w cenie 40 zł (przedsprzedaż) i 50 zł.

W tym samym czasie w klubie Żak dziać się będzie prawdziwa uczta dla fanów jazzu. Na scenie wystąpi dwóch mistrzów – Tomasz Stańko i Marcin Masecki. Pierwszy, to żywa legenda jazzu i najbardziej konsekwentnie grający free polski jazzman, a drugi – od kilku lat niezmiennie określany jako najbardziej twórczy i zaskakujący polski pianista jazzowy i klasyczny. Bilety w cenach 30-60 zł są dostępne w kasie klubu Żak. Koncert zaczyna się o 20.00.

FSF SopotO godzinie 18.00 w Teatrze Na Plaży w Sopocie odbędzie się pierwsza edycja Fingerstyle Sopot Festiwal. Będzie to prawdziwe święto dla miłośników gitary akustycznej. Na festiwalu wystąpią Piotr Restecki, Piotr Krępeć i Łukasz Niewiński. Tuż przed koncertami, o 12.00 w Dworku Sierakowskich będą miały miejsce warsztaty, na które wstęp jest wolny, ale trzeba zapisać się na nie tutaj: fsf@parezja.com. Bilety na koncerty kosztują 25 zł (przedsprzedaż) i 30 zł.

Natomiast w Sfinksie królować będzie Bułka Paryss’ka. Tym razem główną gwiazdę będzie Francys. Zainspirowany takimi artystami jak Michael Jackson, Queen, Simply Red, Depeche Mode, Phil Collins i wieloma innymi Francys nabył swój własny, niepowtarzalny styl. Do godz. 22.00 za wstęp na wydarzenie zapłacimy 10 zł, później 15 zł. Start imprezy już o 22.00!

Niedziela będzie równie muzyczna. Już o 14.00 w Galerii „Punkt” będziecie mogli posłuchac musicalowych piosenek w wykonaniu trzech młodych, zdolnych wokalistek: Marty Jaszewskiej, Moniki Lewandowskiej i Barbary Gadomskiej. Wstęp na koncert jest wolny.

W świat poezji śpiewanej wprowadzi was Marek Dyjak, który zagra w Parlamencie. Trudno powiedzieć, kim właściwie jest. Żulem i barowym grajkiem, jak sam o sobie mówi. Bardem, polskim Tomem Waits’em, jak chcą wielbiciele. Najbardziej prawdziwym głosem na polskim rynku muzycznym, jak ocenia krytyczka muzyczna, nauczycielka śpiewu Elżbieta Zapendowska. Na pewno kimś, kogo warto posłuchać na żywo. Koncert zaczyna się o 20.00, a bilety kosztują – I miejsca (siedzące) przedsprzedaż 59 zł, w dniu koncertu 69 zł i II miejsca (stojące) przedsprzedaż 49zł, w dniu koncertu 59 zł.

W Uchu natomiast nastąpi wręczenie nagród laureatom Festiwalu FAMA Trójmiasto 2014. Od godziny 19.00 zagrają uczestnicy ubiegłorocznej edycji festiwalu, zespół BixBit, następnie zwycięzcy FAMA Trójmiasto 2013 – Noxx, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Strachy na Lachy. Bilety kosztują 25 zł w przedsprzedaży i 30 zł w dniu koncertu.

Jeżeli lubicie dobre kino i filmy krótkometrażowe to nie możesz przegapić niedzielnego festiwalu Future Shots 2014 w Kinie Port. Future Shots działa już od 10 lat, a narodził się w Wielkiej Brytanii i obejmując ponad 90 państw promuje kino krótkometrażowe. Jest to największe tego typu globalne przedsięwzięcie. Tym razem wśród prezentowanych filmów znalazły się cztery filmy fabularne, film dokumentalny oraz animacja. Przegląd zaczyna się o 18.30, blok trwa 79 minut, a wstęp kosztuje 10 zł.

PROGRAM:

TOOTY’S WEDDING

2011 | 19′ | Wielka Brytania | reż. Fred Casella

INTO THE MIDDLE OF NOWHERE

2011 | 15′ | Wielka Brytania | reż. Anna Frances Ewert

THE CAPTAIN

2013 | 6′ | Australia | reż. Nash Edgerton

SVAMP (FUNGUS)

2011 | 8′ | Szwecja | reż. Charlotta Miller

THE BIG HOUSE

2013 | 5′ | Jemen | reż. Musa Syeed

FEAR OF FLYING

2013 | 9′ | Ireland | reż. Conor Finnegan

JONAH

2012 | 17′ | Wielka Brytania | reż. Kibwe Tavares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *