Młoda polska alternatywa. 5 obiecujących artystów, których warto poznać.

gitara muzyka rock, Muzyka alternatywna

fot. unsplash.com / autor: Bobby Hendry

Muzyka alternatywna to szeroki termin obejmujący różnorodne style i podejścia, które są alternatywą dla mainstreamu. Alternatywni artyści często poszukują nowych brzmień, unikają konwencji utartych ścieżek komercyjnych, a ich teksty mogą poruszać bardziej osobiste, społeczne lub eksperymentalne tematy. Za kulisami polskiej sceny muzycznej cały czas kształtuje się nowa fala utalentowanych muzyków, których twórczość przekracza granice gatunkowe i zdobywa uznanie słuchaczy. 

Piotr Odoszewski

Piotr to nowy artysta w szeregach wytwórni Sony Music Poland. Jest stypendystą programu Music Masterclass, dzięki któremu mógł szkolić się pod okiem artystów takich jak Natalia Przybysz i Adam Sztaba. 

Dwudziestolatek dużą wiedzę o teorii muzyki łączy z ogromną wrażliwością artystyczną. Jego utwory ujmują tekstami i ekspresją emocji, a w jego dyskografii odnajdziemy zarówno akustyczne, jak i bardziej elektroniczne brzmienia. Niedawno podzielił się ze światem swoim siódmym singlem zimny dzień, który oddaje melancholijny nastrój trwającej pory roku.

Seweryn

Ostatnio towarzyszył w trasie zespołowi The Cassino, inspiruje się muzyką lofi-indie, a jego piosenki zabierają słuchaczy w miejsca dotąd polskiej scenie muzycznej nieznane.

Seweryn to niezależny artysta tworzący od 2018 roku. Zadebiutował singlem Obietnice, nagranym metodą homerecordingu, a trzy lata później ukazał się jego pierwszy album Kieszeń Pełna Niczego. Jego utwory stanowią definicję gatunku indie, łącząc w sobie niezależność, oryginalność i eksperymentalne brzmienie.

Agata Radziszewska

Śpiewać kocha od dzieciństwa, a pierwsze piosenki tworzyła już w podstawówce. Teraz postanowiła podzielić się swoją twórczością ze światem, bardzo pomógł jej w tym TikTok. Dzięki aplikacji jej singiel 2/10 jeszcze przed oficjalną premierą stał hitem. 

Muzyka alternatywna w wydaniu Agaty to harmoniczna opowieść o młodości. Za pomocą szczerych tekstów i różnorodnej rytmiki, przenosi słuchacza w fascynującą podróż przez dynamikę tego okresu. Inspiruje się prawdziwymi wydarzeniami z życia jej rodziny, przyjaciół i jej samej. 

Wiktoria Zwolińska

Aksamitna barwa głosu, intrygujący mrok i niebanalne melodie. Gdy miała 14 lat dała się poznać publiczności przez udział w programie The Voice Kids. Od tego czasu jej życie bardzo się zmieniło. Zdążyła wydać pierwszą EP-kę …na podstawie zazdrości.

W utworach Wiktorii doskonale słychać kierunek, w jakim zmierza, prezentując swój charakterystyczny styl. Jej dotychczasowa działalność zapowiada także ciekawą przyszłość jej twórczości. 

Dawid Tyszkowski

Dwudziestolatek ma za sobą imponujący debiut z EP-ką Nadal nie śpię i występ na scenie Męskiego Grania. Wyróżnia go charakterystyczny, głęboki wokal. Choć miłością do muzyki zaraził go starszy brat, miłośnik rocka, to sercu Dawida najbliższe są kawałki akustyczne. Jego atrybut to oczywiście gitara, z którą od lat się nie rozstaje. 

Lubi autentyczność, co słychać w jego tekstach. Na swoim koncie ma już kilka ciekawych współprac m.in. z Julią Wieniawą i Kubą Karasiem, a także Skubasem. Od listopada posłuchać można jego pierwszego albumu Mój kot zaginął i już raczej nie wróci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście + 7 =