Raz, dwa, trzy na festiwal idziesz TY

festiwal

fot. materiały dystrybutora

Po stresie związanym z sesją, po całym roku ciężkiej pracy nadchodzi czas na długo wyczekiwane wakacje! Czas wolności i zasłużonego odpoczynku. Gdzie najlepiej bawić się w tym roku?

1. Clouds Fest, 18.6

  1. Sezon festiwalowy otwiera Clouds Fest. Już 18 czerwca na Stoczni Cesarskiej będziecie mogli usłyszeć PRO8BLEM, Darię Zawiałow oraz Natalię Przybysz. Kolejne edycje festiwalu odbędą się 8 lipca we Wrocławiu oraz 27 sierpnia w Chorzowie. Organizatorzy oferują możliwość lotu balonem jako jedną z atrakcji.

  2. 2. Open’er, 29.06-02.07

Open’er festiwal to jeden z największych i najgłośniejszych festiwali wakacyjnych w Polsce. Przez 4 dni możemy liczyć na występy muzycznych gwiazd z całego świata. Wydarzenie odbywa się na niedokończonym porcie lotniczym w Gdynii-Kosakowo. Pierwszego dnia na main stage wystąpi zespół Imagine Dragons, zwycięzcy zeszłorocznej Eurowizji- Måneskin oraz A$AP ROCKY (w zastępstwie za Doje Cat). Amerykański raper miał wystąpić na festiwalu w 2019 roku, ale z powodu jego aresztowania w Sztokholmie na kilka dni przed koncertem, występ został odwołany. Miejmy nadzieje, że w tym roku doleci bez przeszkód. W czwartek będziemy mogli posłuchać zespołów: Glass Animals, Twenty One Pilots oraz rapera Playboi Carti. Trzeciego dnia wystąpią między innymi Dua Lipa, Martin Garrix oraz Megan Thee Stallion. Festiwal zamkną The Killers, The Chemical Brothers, Taco Hemingway oraz Dawid Podsiadło. Na tegorocznej edycji Open’era pojawi się również strefa fashion, której głównym tematem przewodnim będzie upcykling. Organizatorzy przewidują zorganizowanie warsztatów dla uczestników wydarzenia.

3. Kraków Live, 19.08-20.08

Cały line-up jeszcze nie jest znany, ale pojawić się mają: raper Future, Halsey, Taco Hemingway oraz Jan Rapowanie. W tym roku festiwal obędzie się na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, a oprócz dwóch scen muzycznych będzie można podejść do miasteczka gastronomicznego.

4. Męskie Granie, 19.08-20.08 Gdańsk

festiwal

fot. materiały dystrybutora

Trasa Męskiego Grania obejmuje aż 8 miast. W Gdańsku na Polsat Puls Arenie w dniach 19-20 sierpnia będziemy mogli posłuchać największych polskich gwiazd, między innymi: Ralpha Kamińskiego, Dawida Podsiadło, Vito Bambino, Sanah, Męskie Granie Orkiestra 2022 (której tegoroczną twarzą zostali: Bedoes, Kwiat Jabłoni oraz Krzysztof Zalewski), Fisz Emade Tworzywo, Zdechły Osa oraz Tymka. Artyści reprezentują różne style muzyczne od popu i rapu aż do muzyki folkowej. Wydarzenie jest sponsorowane przez markę Żywiec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *