Wicelider PlusLigi za mocny dla Trefla! Udany powrót Winiarskiego do Gdańska

Igor Juricić | Fot. Trefl Gdańsk – Twitter

To nie była dobra niedziela dla siatkarzy Trefla Gdańsk. Podopieczni trenera Igora Juricicia przegrali u siebie w meczu 25. kolejki PlusLigi z Aluronem CMC Wartą Zawiercie 1:3 i tym samym pierwszy raz ulegli przed własną publicznością w 2023 roku. Tym samym szkoleniowiec gości – Michał Winiarski zanotował udany powrót do Trójmiasta.

Starcie w niedzielne popołudnie w Ergo Arenie zapowiadało się pasjonująco. Trefl, który jest na dobrej drodze, aby uzyskać awans do fazy play-off, walczył o czwarte zwycięstwo domowe z rzędu i zrobienie kolejnego kroku w stronę awansu do najlepszej ósemki w lidze. Z kolei zawiercianie chcieli wrócić na pozycję wicelidera w tabeli. W dodatku to był sentymentalny powrót do Trójmiasta dla trenera gości – Michała Winiarskiego, który przez ostatnie trzy sezony był szkoleniowcem „Gdańskich Lwów”.

Dobry początek Trefla, później było już gorzej

W mecz lepiej weszli gdańszczanie, którzy byli skuteczni w ataku i po trzeciej skończonej piłce przez Bartłomieja Bołądzia w pierwszej partii prowadzili już 8:3. Gospodarze konsekwentnie kończyli swoje akcje w pierwszym rozegraniu, dzięki czemu utrzymywali bezpieczną przewagę. Skuteczny był Bołądź, a nie odstawał od niego również Mikołaj Sawicki, po którego asie serwisowym Trefl prowadził 16:11. Goście starali się zmniejszyć straty za sprawą dobrej gry Urosa Kovacevicia, to siatkarze Trefla nie wypuścili już przewagi z rąk i wygrali pierwszego seta 25:21 i objęli prowadzenie w całej rywalizacji.

Kluczem na początku drugiej partii w grze obu drużyn bez wątpienia był blok. Obie drużyny były skuteczne w tym elemencie gry, a dzięki temu, że zawiercianie byli skuteczniejsi w ataku, to po bloku Bartosza Kwolka wyszli na czteropunktowe prowadzenie (6:10). Goście coraz lepiej zaczęli spisywać się w polu serwisowym, co dawało im również później przewagę w ataku. Po ataku z prawego skrzydła Dawida Konarskiego zespół z Zawiercia prowadził już 15:9. W zespole Trefla blokowane były ataki Bołądzia, a mniej skuteczny był również Sawicki. To tylko napędzało zawiercian, którzy zwyciężyli w drugim secie 25:17 i doprowadzili do remisu w całym spotkaniu.

Świetny Kovacević, udany powrót Winiarskiego do Trójmiasta

Początek trzeciego seta był bardzo wyrównany, a żadna z drużyn nie potrafiła zbudować w tym czasie większej przewagi. Co prawda zawiercianie wypracowywali sobie dwupunktową przewagę, ale gdańszczanie równie szybko ją niwelowali. Skuteczni byli przede wszystkim liderzy obu ekip – Bołądź i Kovacević. Jednak po stronie gości swoje ataki kończył również Kwolek i po drugiej skończonej piłce z rzędu zawiercianie prowadzili różnicą trzech „oczek” (15:18). Trefl szybko jednak doprowadził do remisu po punkcie zdobytym przez Sawickiego (18:18), co zwiastowało nam emocje w końcówce trzeciej partii. Wojnę nerwów ostatecznie wygrali goście (23:25) i byli już o krok od wygrania całego spotkania.

To napędziło zawiercian na początku kolejnej partii, kiedy to po ataku Kwolka goście prowadzili już 8:4. Gdańszczanie natomiast popełniali coraz więcej błędów, co tylko pozwalało drużynie gości powiększać przewagę. Po ataku z przechodzącej piłki Kovacevicia siatkarze Aluronu prowadzili aż 16:9 i byli coraz bliżej zdobycia kompletu punktów w Trójmieście. Poza Serbem skuteczny był też Kwolek czy Konarski, co przeważyło o zwycięstwie Warty w niedzielne popołudnie w Ergo Arenie. Mecz zakończył as serwisowy Tomasza Kalembki (14:25). Zawiercianie wygrali całe zawody 3:1 i tym samym powrócili na pozycję wicelidera w ligowej tabeli.

 

MVP meczu został wybrany Uros Kovacević. Przyjmujący zawiercian zapisał na swoim koncie 21 punktów (20/39 w ataku). 17 „oczek” dołożył natomiast Bartosz Kwolek. Dla Trefla najwięcej punktów zdobył Bartłomiej Bołądź (21), a Mikołaj Sawicki zdobył ich niewiele mniej (18). Kolejny mecz siatkarze Trefla rozegrają już w piątek, a ich rywalem w Ergo Arenie będzie drużyna Indykpolu AZS Olsztyn. Początek spotkania o godzinie 17:30.

Trefl Gdańsk – Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (25:21, 17:25, 23:25, 14:25)

Trefl: Kampa 2, Bołądź 21, Niemiec 5, Urbanowicz 7, Martinez 5, Sawicki 18 oraz Perry (libero), Zhang 1, Czerwiński, Zaleszczyk 1

Aluron: Tavares 3, Konarski 11, Rejno 5, Zniszczoł 8, Kwolek 17, Kovacević 21 oraz Danani (libero), Łaba, Kalembka 1, Kozłowski, Dulski

MVP: Uros Kovacević (Aluron CMC Warta Zawiercie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − 5 =