Koncerty Gdańsk: wiosenny sezon 2023 nadchodzi!

fot.: unsplash.com (Spencer Davis)

W ostatnim czasie aura za oknem coraz mniej przypomina tę zimową. Niedługo będzie widać pierwsze oznaki wiosny w postaci nie tylko zmian pogodowych, lecz także nadchodzących koncertów! Przedstawiamy przegląd wybranych wydarzeń – artyści z różnych światów, prezentujący różne gatunki muzyczne!

04.03 | Wojtek Mazolewski Quintet | Filharmonia Bałtycka

Trasa koncertowa Wojtek Mazolewski Quintet Tour 2023 powraca po ogromnym sukcesie zeszłorocznego wydania! Podczas koncertu zaprezentowane zostaną między innymi kompozycje Komedy, jednak największa uwaga będzie skupiona na autorskich utworach. Pojawią się utwory z krążka „Spirit to All” Wojtek Mazolewski Quintet, a także muzyczne niespodzianki skomponowane specjalnie na potrzeby trasy.

– Po raz kolejny czuję wielką potrzebę podzielenia się najnowszą muzyką i jej terapeutyczną mocą. Czasy są pełne niespodziewanych wydarzeń, co działa na nas w najróżniejszy sposób. Muzyką wyrażamy w nieskrepowany sposób to, co czujemy i dzięki niej możemy być razem  mówi Wojtek Mazolewski.

Na scenie Filharmonii Bałtyckiej wystąpią: Wojtek Mazolewski, Spięty, Artur Rojek, Fisz oraz Bela Komoszyńska, która znana jest z zespołu Sorry Boys. Koncert już 4 marca o godzinie 18.00. Niestety sprzedaż biletów on-line już się zakończyła, ale organizatorzy informują, że wejściówki mogą być jeszcze dostępne w kasie filharmonii.

05.03 | ARS LATRANS Orchestra | Drizzly Grizzly

ARS LATRANS Orchestra to projekt muzyczny, który powstał w 2019 roku. Stworzony został dzięki stowarzyszeniu ARS LATRANS i jest związany z festiwalem o tej samej nazwie. Z każdą kolejną edycją skład zespołu się zmienia i tworzy kolejne utwory. Do tej pory wydali dwie płyty i jedną EPkę. Wiosenne koncerty będzie promowała wydana we wrześniu płyta „Y2K”, która zawiera utwory energiczne, taneczne, ale też wzruszające i nostalgiczne.

– Zainspirowaliśmy się niepowtarzalną atmosferą przełomu lat 90. i 00. przepełnioną obawami, niepewnością i nadzieją na lepsze jutro w nadchodzącym tysiącleciu. Warstwa muzyczno-liryczna stanowi odzwierciedlenie procesu przemiany, która dokonywała się w momencie wchodzenia w nowe millenium w wielką niewiadomą mówią członkowie zespołu.

W skład zespołu wchodzą: Odet, Runforrest, dybiński, koko die, Gypsy and the Acid Queen, Jakub Wojtas, Piotr Wykurz. Koncert w gdańskim Drizzly Grizzly już 5 marca o godzinie 20.00. Bilety znajdziecie TUTAJ.

12.03 | Bryska | Drizzly Grizzly

Bryska, czyli Gabriela Nowak-Skyrpan wyrusza w drugą część swojej zeszłorocznej trasy „Nasze LOVESTORY Tour”. Artystka jest często określana jako odkrycie ubiegłego roku, kiedy to jej debiutancki album „Moja ciemność” pokrył się platyną, a wiele singli osiągnęło miliony odsłon w Internecie i serwisach streamingowych.

W ramach pierwszej trasy zagrała koncerty w jedenastu miastach, a na wiosnę 2023 roku powraca z taką samą ich liczbą! Bryska w klubie Drizzly Grizzly wystąpi 12 marca o godzinie 19.00. Wejściówki na to wydarzenie możecie znaleźć TUTAJ.

24.03 | Błażej Król | Stary Maneż

W dotychczasowej karierze Błażej Król wydał sześć płyt. Otrzymał takie nagrody jak Paszport Polityki czy Fryderyk w kategorii „Autor Roku”. Razem z Darią Zawiałow i Igo był częścią Orkiestry Męskiego Grania. Jego siódma płyta jest zatytułowana „W KAŻDYM (polskim) DOMU”. Ten tytuł posłużył także do nadania nazwy trasie koncertowej Błażeja – jest nią bowiem W KAŻDYM (polskim) MIEŚCIE! Na płycie znalazły się takie utwory jak „10 lat”, „A teraz tylko…” w duecie z Piotrem Roguckim czy „Przyszedłem tu…” z Quebonafide.

Koncerty Błażeja Króla odbędą się „w każdym polskim mieście”, a dokładniej w siedemnastu największych miastach. Przed trójmiejską publicznością wystąpi 24 marca o godzinie 20.00 w Starym Maneżu. Bilety do nabycia TUTAJ.

25.03 | Young Igi | B90

Igor Ośmiałowski, czyli Young Igi zaczynał w 2016 roku, publikując utwory na swoim kanale w Internecie. Pod koniec 2018 roku ukazał się jego pierwszy album studyjny „Konfetti”, który otrzymał złoty status. Rok później wydał kolejną płytę. Chcąc skupić się na innych projektach, zdecydował się na przerwę i dopiero po trzech latach powrócił z „Notatki z marginesu”. Zmiana i dojrzałość to dwa główne znaki charakterystyczne. Krążek ma być początkiem nowej drogi, czyli otwarciem na nowe brzmienia i muzyczne eksperymenty.

Na trasie sześć polskich miast. Koncerty rozpoczną się na początku marca w Krakowie i zakończą 25 marca, gdzie Young Igi zaśpiewa na scenie klubu B90 w Gdańsku o godzinie 18.00. Bilety możecie znaleźć TUTAJ.

01.04 | Karaś/Rogucki | Stary Maneż

Muzyczny duet Karaś/Rogucki pojawił się na polskiej scenie muzycznej po zawieszeniu działalności zespołu Coma (Piotr Rogucki) i The Dumplings (Kuba Karaś). Pierwszy autorski numer panowie wypuścili w 2019 roku, a rok później zaprezentowali debiutancki album „Ostatni Bastion Romantyzmu”. Koniec 2022 roku to dla nich kolejny krążek, który zawiera takie piosenki jak „Jutro Spróbujemy Jeszcze Raz” czy „Bezpieczny Lot” z Julią Wieniawą.

– „Czułe Kontyngenty”, to według założeń przyjętych na początku działalności, kolejny po płycie Ostatni bastion romantyzmu”, transport piosenek o miłości. Tym razem wysyłamy do słuchaczy przesłanie, że miłość jest narzędziem dającym szansę na wyrwanie się z chaosu, w którym pogrąża się świat. Jest trochę refleksyjnie i osobiście, jest czule i blisko mówi Piotr Rogucki.

Koncert odbędzie się 1 kwietnia o godzinie 20.00 na scenie Starego Maneżu. Bilety do kupienia TUTAJ.

Na który koncert najchętniej się wybierzecie? Jest ktoś na kogo wyjątkowo czekacie w nadchodzących sezonie koncertowym?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *