Weekend pełen muzyki – gdzie warto pójść?

nimbus 2000Początek kwietnia to dobry czas na wiosenne porządki. Kiedy już poukładacie sobie wszystko w domach i głowach, wyskoczcie zabawić się przy dobrej muzyce. A wybierać, tradycyjnie, jest w czym.

Tym razem weekend zaczniemy od kina. W piątkową noc, podczas kolejnej odsłony Enemefu w Multikinie obejrzycie cztery adaptacje bestsellerowych powieści. Wyświetlone zostaną „Gra Endera”, „Akademia wampirów”, „Dary aniołów: Miasto śmierci” i premierowo „Niezgodna”. Przyjemność zarwanej filmowej nocy kosztować was będzie od 23 do 33 zł, dokładne informacje o biletach są dostępne na stronie Multikina. Seans zaczyna się o 22.00.

Klub Metro będzie czekał na fanów mocnego rocka. Zagra tu znany śledzącym trójmiejską scenę muzyczną zespół Chasiss, który dzieli się z fanami swoją gitarową energią już od 1999 roku. Jako support zagra Explozer. O równie energetyczne, rockowe afterparty zadba DJ Jaca. Koncert rozpoczyna się o 20.00, a wstęp kosztuje 15 zł.

Do gdyńskiego Ucha zawita legenda i prekursor polskiego metalu, czyli Kat z Romanem Kostrzewskim. Zespół ugruntował swoją pozycję już w latach 80. i wychował całe pokolenia fanów ciężkiego grania. Ich koncerty to prawdziwa uczta złożona z najbardziej znanych utworów, które weszły do klasyki metalu. Koncert w Uchu będzie dobrą okazją do poprawin po niedawnym występie w gdańskim Parlamencie. Bilety kosztują 40 zł (przedsprzedaż) i 50 zł. Można je kupić we wszystkich stałych punktach. Support tym razem to zespół Last Vein. Koncert zaczyna się o 19.00.

Klub Sfinks 700 zaprasza na trzecią edycję imprezy Legendary Beats, która niezmiennie trzęsie sceną Drum’n’Bass. W piątkową noc wystąpi dla was jeden z czołowych przedstawicieli gatunku, Fabio. Legendary Beats to impreza, podczas której prezentują się nietuzinkowe postaci sceny elektronicznej. Zasłużyć na miano legendy nie jest łatwo, bo nie wystarczy popularność i duża liczba sprzedanych płyt, ale należy wykazać się rewolucyjnym podejściem do muzyki. Fabio uważany za najlepszego DJ-a w historii muzyki elektronicznej, okrzyknięty został ojcem muzyki Drum’n’Bass, ponieważ jako pierwszy zaprezentował go brytyjskiej publiczności. Oprócz głównej gwiazdy tej nocy wystąpią także Denial, Dubsta, S!ck oraz MC Symptom. Do 23.30 za wejście na wydarzenie zapłacimy 20 zł, później – 25 zł. Start imprezy o 22.00.

Jak co tydzień, Mewa Towarzyska zaprasza na noc w rytmie największych przebojów. Niedrogo, a w przyjemnym otoczeniu i miłej atmosferze można potupać przy dobrze znanych melodiach. Klasyczne Piątki to już niemal wizytówka klubu. Wszyscy chętni do wspólnej zabawy przy muzyce z lat 70., 80. i 90. są mile widziani. Tej nocy zagra dla was Boro, więc jeżeli stęskniliście się za Michaelem Jacksonem, Madonną, Kurtem Cobainem, Davidem Bowie, albo Bobem Marleyem to ta impreza jest właśnie dla was. Do godz. 24.00 wstęp to jedyne 5 zł, a później 10 zł.

etnowiosnowiskoTakże w piątek rozpoczyna się druga edycja festiwalu Etnowiosnowisko. To trzy dni, które upłyną na przywoływaniu wiosny w rytm etnicznej muzyki. Oprócz koncertów odbędą się również warsztaty, m.in. tradycyjnego śpiewu i skrzypcowe, wystawy fotografii i pokazy filmów. Koszt warsztatów filcowania to 40 zł, śpiewu tradycyjnego – 8 zł, a śpiewacze: głos-dźwięk-energia flamenco – 260 zł. Na pozostałe wydarzenia wstęp jest wolny. Program festiwalu i wszelkie informacje dostępne są tutaj.

Sobota w Mewie Towarzyskiej upłynie w rytmie najlepszej jakości ghetto-funkowych bitów. Po sukcesie pierwszej edycji Gimme the Breaks pora na część drugą. Parkiet rozgrzeje przedstawiciel trójmiejskiej sceny, kolekcjoner winyli – Porro, który wytrwale promował utwory z gatunku Nu Funk, Mush-Up Funk, Funky Breakbeat i Broken Beat oraz jeden z najciekawszych i najbardziej nieobliczalnych Warszawskich DJ-ów, Cez14. Do godz. 22.00 lista Facebookowa wchodzi za free, później zapłacicie 10 zł. Miłośników funkowego brzmienia nie może tam zabraknąć.

Tego wieczora Trójmiasto odwiedzi kolejny polski gigant rocka, a mowa oczywiście o TSA. Grupa pod wodzą świetnego, charyzmatycznego wokalisty Marka Piekarczyka, koncertuje ponownie w oryginalnym składzie. To zespół, który się nie starzeje, a przy jego największych przebojach bawią się całe pokolenia fanów rocka. Bilety na koncert w Parlamencie kosztują 40 zł i można je kupić w stałych punktach. Koncert zaczyna się o 20.00.

Na zakończenie proponujemy niedzielny koncert L.U.C.-a w Bunkrze. Łukasz L.U.C Rostkowski od 11 lat odważnie kroczy swoją indywidualną, ambitną ścieżką, często prowadzącą pod prąd, niezależną od trendów i mody. Dzięki konsekwencji, konceptualizmowi swych projektów i bezkompromisowości zbudował wyjątkowo eklektyczne i otwarte grono wiernych fanów, zdobywając zarazem najważniejsze nagrody kulturalne w kraju m.in. Mateusza Trójki, Paszport Polityki, Yacha, nominacje do Fryderyków, Superjedynek i Gwarancji TVP Kultury. Koncert zaczyna się o 21.00, a bilety kosztują 38 zł w przedsprzedaży i 45 zł w dniu koncertu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *