Ojciec drum’n’bassu w Sfinksie

fabio plakatW piątek, 4 kwietnia czeka nas kolejna odsłona cyklu Legendary Beats w sopockim klubie Sfinks700. Tym razem nadarzy się okazja, by poznać korzenie muzyki drum’n’bass. Przedstawi je ojciec chrzestny tego gatunku – Fabio.

Legendary Beats to cykl imprez prezentujących legendy muzyki elektronicznej, organizowany przez Magnetic Group. Podczas poprzednich czterech odsłon pojawiły się m.in. takie gwiazdy jak Couldcat czy Matt Black. Tym razem przed trójmiejską publicznością wystąpi Fabio. Początek jego kariery przypadł na lata 80. czyli okres narodzin kultury rave, i podobnie jak ona zaczynał w podziemiu – był dj-em w pirackiej radiostacji. Początkowo zajmował się rozchwytywanym wówczas w Londynie acid housem. Z czasem jego twórczość zaczęła charakteryzować się cięższym, bardziej basowym brzmieniem, które z czasem zaczęto określać jako drum’n’bass. Brytyjski dj znany jest ze swojego bezkompromisowego podejścia do muzyki. Z tego powodu w 2012 roku zrezygnował z prowadzenia audycji w BBC1. Obecnie koncertuje po całym świecie, prezentując swój oryginalny styl.

Oprócz Fabia będziemy mogli usłyszeć wykonawców takich jak: Denial, Dubsta, S!ck i Mad.

Jeśli jesteście pasjonatami muzyki klubowej, durm’n’bassu, czy po prostu szukacie dobrej imprezy, zarezerwujcie piątek, 4 kwietnia dla sopockiego Sfinksa. Bilety do nabycia przy wejściu (20 zł do 23.30, 25 zł od 23.30). Start: godzina 22.

Więcej info na stronie: https://www.facebook.com/events/663767837013348/

Polecamy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *