Potrzeba bohatera!

filmy o superbohaterach„I need a hero…” –śpiewała nie tak dawno Bonnie Tyler. Dziś słowa hitu z lat 80. są jak najbardziej aktualne. Fanów herosów, mutantów, bogów, kosmitów ciągle przybywa. Jedno jest pewne – to jest ich czas! Dlatego zapraszamy na przegląd filmów o superbohaterach.

 

 

 

Kapitan Ameryka

filmy o superbohaterach kapitan amerykaSuper-żołnierz po raz pierwszy pojawił się na łamach komiksu w 1941 roku, od tego czasu postać Kapitana Ameryki – Stevena Rogersa, gościła wielokrotnie w kreskówkach i serialach telewizyjnych. Bohater powrócił na srebrny ekran w 2011 roku, w filmie „Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie”. W główną rolę wciela się Chris Evans, dotychczas znany z komedii „To nie jest kolejna komedia dla kretynów”, oraz roli Johnny’ego Storma – Ludzkiej Pochodni z „Fantastycznej Czwórki”. Film przybliża historię Kapitana Rogersa, który dzięki naukowemu eksperymentowi z cherlawego żołnierzyka staje się superbohaterem, postrachem nazistów. Rogers zawsze podąża zgodnie ze swoim sumieniem i wartościami moralnymi. Jako żołnierz jest wzorem patriotyzmu, do czego nawiązuje jego przydomek oraz elementy stroju i broni. Postać Kapitana Ameryki pojawia się również w filmie „Avengers”, w którym obok Iron Mana, Thora, Hulka, ratuje mieszkańców Nowego Yorku przed najeźdźcami z kosmosu. Aktualnie w kinach można zobaczyć drugą część serii „Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz”, w której Rogers po hibernacji wstępuje w szeregi T.A.R.C.Z.Y, organizacji znanej z obrazu „Avengers”. W filmie Kapitan Ameryka ponownie próbuje ocalić ludzkość rozwiązując spisek oraz pokonując tajemniczego wroga – Zimowego Żołnierza.

 

Iron Man

filmy o superbohaterach iron manKolejne dziecko Marvel Studios powstało w 1963 roku, jako przykład walki z komunizmem w czasach zimnej wojny. Bohater Tony Stark, milioner, filantrop, konstruktor, przywdziewa własnoręcznie wykonaną zbroję, by walczyć z terroryzmem, superzłoczyńcami, czy nawet kosmitami. Postać Iron Mana, znana z komiksów i kreskówek, otrzymała szansę na pełnometrażowy film fabularny w 2008 roku. Produkcja stała się hitem, czego wyraz dały kontynuacje w 2010 oraz 2013 roku. Maskę Iron Mana włożył Robert Downey Jr, który przeżył wielki come back w swojej karierze. Aktor stworzył bardzo charakterną postać inteligentnego, dowcipnego, egocentrycznego bohatera, którego kochają miliony fanów na całym świecie. Iron Man jest dowodem na to, że dzięki swojemu geniuszowi oraz niewątpliwie sporemu kapitałowi, można ratować świat przed katastrofami, wojnami, terroryzmem. Oczywiście film „Iron Man” oprócz takiego przekazu jest przede wszystkim dobrą rozrywką wyposażoną w efekty specjalne, niebanalne dialogi oraz fantastyczną obsadę. Robertowi Downey Jr towarzyszyli m.in. Gwyneth Paltrow, Mickey Rourke, Jeff Bridges, Clark Gregg, Samuel L. Jackson.

 

Spider-Man

filmy o superbohaterach SpidermanCzłowiek pająk jest idealnym przykładem maksymy „od zera do bohatera”. Peter Parker przeciętny, niewyróżniający się uczeń liceum, ugryziony przez zmutowanego pająka, otrzymał dar w postaci super mocy, ale i przekleństwo –ciągłą obawę bezpieczeństwo swoich bliskich: wujostwa i ukochanej Mary Jane. Związku z tym ukrywa się pod kostiumem Spider-Mana, który staje się bohaterem ulic Nowego Yorku. Człowiek pająk musi zmierzyć się ze złem w postaci Zielonego Goblina, Doktora Octopusa, Venoma i wielu innych. Na boczny tor nie zeszła historia miłości Petera do rudowłosej Mary Jane, w którą wcieliła się Kristen Dunst. Seria filmów o Spider-Manie z lat 2002 – 2007 przyniosła dużą popularność Tobey’owi Maguire’owi („Wielki Gatsby”). W 2012 roku na ekrany kin wszedł restart historii o człowieku pająku pod tytułem „Niesamowity Spider-Man” , w rolę główną wcielił się Andrew Garfield znany z „Social Network”. Obecnie fani czekają na kolejną odsłonę „Niesamowitego Spider-Mana 2”. Premiera już 25 kwietnia 2014 roku.

 

Thor

filmy o superbohaterach thorTo jeden z superbohaterów, który aktualnie jest na „fali” popularności za sprawą całej serii filmów: „Thor” z 2011, „Avengers” 2012 oraz „Thor: Mroczny Świat” z 2013 roku. Thor z pochodzenia Asgardczyk, syn Odyna, ochrania Ziemię przed swoim żądnym władzy bratem – Lokim. Obok bratobójczej walki o tron, w historii Thora ciekawym wątkiem jest rodzący się romans boga do Jane Foster (w tej roli Natalie Portman). W drugiej części serii „Thor: Mroczny Świat” półbóg, wraz ze swym niezawodnym młotem, ma za zadanie ochronić ziemię, ukochaną oraz wszechświat przed władcą ciemności Malekithem, który z armią Mrocznych Elfów chce pogrążyć wszystko co spotka na swojej drodze w głębokim mroku. Rola nordyckiego boga dała początek filmowej karierze Chrisa Hemsworth’a, który swoją muskulaturą i aparycją z pewnością podbił nie jedno damskie serce. Na ekranie towarzyszy mu równie popularny Tom Hiddleston („Tylko kochankowie przeżyją”), który stał się odtwórcą ulubionego czarnego charakteru kinomaniaków – Lokiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *