Nowości ze świata muzyki!

Noga Erez, The Black Mamba, HAEVN, Ania Leon (fot.: facebook.com/NogaErezMusic; twitter.com/LaurelCanyonUK; escunited.com/; Piotr Porębski

Zbliżają się wakacje, więc prawdopodobnie każdy z nas będzie miał więcej czasu, by posłuchać nowej muzyki. Przychodzimy z pomocą i zapraszamy na subiektywny przegląd najciekawszych nowości ze świata muzyki! Będzie trochę jazzowo, filmowo i alternatywnie!

The Black Mamba – „Love is Dope

Zespół The Black Mamba pochodzi z Portugalii i od ponad 10 lat jest obecny na rynku muzycznym. Zasłynęli dzięki udziałowi w Eurowizji 2021, gdzie zajęli 12. miejsce. Do tej pory grupa wydała trzy albumu oraz kilka singli, a najnowszy z nich to utrzymane w jazzowym klimacie  „Love is Dope”. Propozycja polecana fanom wieczornego czilowania przy dobrej muzyce. Do piosenki powstał także nieco żartobliwy i kolorowy teledysk.

Noga Erez – „NAILS

Wokalistka pochodząca z Izraela na co dzień tworzy muzykę z pogranicza electro-popu, rapu i EDM. Do tej pory wydała dwie płyty, ale tak naprawdę to cztery, bo każdy z dwóch krążków ukazał się także w nowej, nieco innej wersji. „NAILS” to drugi singiel wydany w tym roku, który jest zapewne zapowiedzią kolejnego wydawnictwa. Jak przystało na artystkę, jest to kolejna oryginalna propozycja – z pomysłem i charakterystyczną stylistyką. Zaintrygowanym twórczością Nogi Erez przyda się informacja, że na początku sierpnia artystka zagra koncert w Warszawie.

Ania Leon – „Chemistry

Ania to debiutantka, która niedawno zasiliła grono artystów wytwórni Kayax. Obecnie pracuje nad swoim debiutanckim albumem. Materiał reprezentuje gatunek określany jako dark pop, a inspiracje czerpie z takich artystów, jak Billie Eilish, Lorde czy Sevdaliza. Do tej pory wydała cztery single, a jej najnowszą muzyczną propozycją jest mroczne „Chemistry”, które opowiada o uczuciu i energii, która rodzi się w nas przy spotkaniu kogoś absolutnie nieznajomego, a chęć bliskości z tą osobą przewyższa wszystkie inne emocje. Stajemy się wtedy nieobliczalni, nie poznajemy samych siebie, gubimy swój rytm, a chęć poznania staje się priorytetem. Singlowi towarzyszy visual video, w którym wykorzystano nowoczesną technologię 3D.

HAEVN – „Trade It For The Night

Wyjątkowy holenderski duet HAEVN tworzy producent i kompozytor Marijn van der Meer oraz kompozytor muzyki filmowej Jorrit Kleijnen. O duecie zrobiło się głośno, kiedy ich piosenki były wykorzystane w reklamie marki Volvo oraz BMW. Następnie ich kompozycje pojawiły się w serialu „Riverdale” oraz „The Royals”. Debiutowali w 2015 roku, wydając piosenkę „Where the Heart Is”. W swoim dorobku mają jedną płytę i wiele singli, które regularnie publikują w sieci. Muzycy oczywiście nie odchodzą od tego co im świetnie wychodzi, a my od kilku dni mamy szansę usłyszeć ich najnowsze „Tade It For The Night”.

VTSS – „Make You Scream

VTSS to tak naprawdę Martyna Maja. Pochodzi z Polski, ale na co dzień mieszka i tworzy w Wielkiej Brytanii. Od kilku lat występuje poza granicami naszego kraju, dzieląc scenę z największymi postaciami współczesnego techno, EBM-u, rave’u i innych odcieni szybkiej elektroniki. Grała na scenach największych festiwali m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji i Kanadzie. Wydała jedną płytę, kilka EP-ek i wiele singli. Jej najnowszy utwór to „Make You Scream”, który sama napisała i wyprodukowała. Warto obserwować twórczość Martyny, bo może nas jeszcze nie raz zaskoczyć.

Tak kończymy krótki, ale jednocześnie bardzo różnorodny stylistycznie przegląd nowości ze świata muzyki! Liczymy, że coś przypadnie Wam do gustu i już wkrótce wzbogaci Wasze playlisty o nowe muzyczne skarby!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × dwa =