Dni Otwarte Dziennikarstwa

dni otwarte dziennikarstwa

Fot. wns.ug.edu.pl

W dniach 31.03 – 01.04 odbyły się Dni Otwarte Dziennikarstwa. Wydarzenie podzielono na 2 części – zdalną i stacjonarną. Wszyscy chętni uczniowie szkół średnich mogli przyjść zobaczyć, jak kierunek dziennikarstwa funkcjonuje od środka.

W czwartek 31 marca podczas części zdalnej wykładowcy Wydziału Nauk Społecznych przygotowało specjalne materiały z myślą o przyszłych studentach. Dr Dominik Chomik opowiedział o sposobach komunikowania się w przyszłości, natomiast dr Jan Miklas-Frankowski zachęcił do czytania reportaży. Dzień później uczestnicy dni otwartych mieli okazję do obejrzenia studiów telewizyjnego i fotograficznego, w których na co dzień odbywają się zajęcia. Obecni studenci tego kierunku przygotowali również materiały promujące koła naukowe, funkcjonujące na co dzień na terenie WNS-u.

Koła naukowe

Aktualnie funkcjonuje, aż pięć różnych kół, które wciąż są otwarte na nowe osoby, pomysły, projekty. Pierwszym z nich jest Radio MORS, czyli Mega Otwarte Radio Studenckie. To tutaj studenci nabierają radiowego doświadczenia za mikrofonem, nagrywając swoje audycje, podcasty, programy. Radio funkcjonuje przez całą dobę i jest współtworzone przez młodych adeptów dziennikarstwa. Kolejnym kołem jest Naukowe Koło Fotografów. Na tym kierunku jest też możliwość poznawać świat zza obiektywu. Pasję do fotografii można rozwijać pod okiem profesjonalistów w NKF. Jednak Ci z Was, którzy bardziej odnajdują się w pisaniu artykułów, też znajdą dla siebie miejsce. Ciąg Dalszy Nastąpi (CDN) to gazeta internetowa, która jest w pełni zarządzana przez studentów! Tu łączymy przyjemne z pożytecznym – szkolimy swój warsztat dziennikarski, uczestnicząc w ciekawych wydarzeniach. Dla osób lubiących marketing też coś mamy. Chcecie poznać, jak działa nowoczesna komunikacja marketingowa, a może interesujecie się Public Relations? Koło Inspiar jest waszą odpowiedzią na te pytania. Ostatnia propozycja to koło Neptun TV. Nowoczesny sprzęt, studio nagraniowe i fachowa pomoc doświadczonej kadry czekają na wszystkich studentów, którzy chcą działać przy produkcji materiałów wideo lub sprawdzić się „przed kamerami”.


Wszystkie materiały, w tym wykłady doktorów Chomika oraz Miklasa-Frankowskiego oraz filmy promujące każde z kół naukowych dostępne są pod tym linkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *