Netflix i nowości sypane jak z rękawa

fot. Unsplash

Wraz z wiosną wszystko budzi się do życia. Łącznie z ofertą Netflixa, który dodaje na streamingi coraz więcej rodzimych produkcji.

CO W NETFLIXIE PISZCZY?

Według kwartalnego raportu Netflixa serwis odnotował, pierwszy raz w swojej historii, 200 tysięcy anulowanych subskrypcji. Jego akcje na giełdzie spadły o 25 procent w dół. Platforma tłumaczy taki stan rzeczy rosnącą jak grzyby po deszczu konkurencją (HBO MAX, Amazon Prime, Apple TV, Disney+), kończącym się okresem lockdownów, inflacją czy wycofaniem się koncernu z Rosji i tym samym usunięciem subskrypcji 700 tysięcy użytkowników. Wraz z tym serwis zapowiedział zmiany. Jednymi z nich jest częstsze wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom klientów. Bo oni chcą mieć poczucie, że inwestycja tych, w przypadku Polski, kilkudziesięciu złotych na tę konkretną platformę zapewni im to samo i jeszcze więcej niż konkurencja, do której użytkownik może się przenieść jednym kliknięciem. Przez to na Netflixie coraz częściej pojawiają się ich własne, oryginalne produkcje wprowadzające ekskluzywność. Przyciągającą nowych, potencjalnych klientów i próbującą utrzymać tych stałych, by zapewnić im różnorodność, której nie doświadczą nigdzie indziej.

O to kilka najciekawszych propozycji z tej kategorii, które pojawiły lub niedługo pojawią się na platformie:

7 ŻYĆ LEI

Ten serial to zupełna nowość na Netflixie prosto z Francji. Futurystyczna opowieść o tytułowej Lei, która znajduje zwłoki mężczyzny, a wraz z tym przenosi się w czasie do lat 90. XX wieku. Jej zadaniem jest poznanie przyczyn i zapobiegnięcie tajemnej śmierci, z którą zmierzyła się w swoich czasach.

Premiera: 22 kwietnia

RUSSIAN DOLL

Powrót do przeszłości zaliczy też główna bohaterka serialu, który przy pierwszym podejściu w 2019 roku uwiódł widzów na całym świecie, na co wskazuje choćby nominacja do Emmy. Historia bohaterki programistki, tkwiącej w pętli czasowej, która sprawia, że ta codziennie umiera i przeżywa ten sam dzień na inny sposób, wydawała się fantastyczną produkcją, która za dozą śmiechu i abstrakcji opowiada w niezwykły sposób o zwykłych, codziennych problemach. Jej zakończenie nie zapowiadało, że serial doczeka się kontynuacji. Jednak reżyserki zaskoczyły i wróciły: z drugim sezonem, tą samą bohaterką, lecz innym motywem przewodnim w Netflixowej kieszeni. Akcja dzieje się cztery lata po wydarzeniach z fabuły pierwszego sezonu. Tym razem Nadia zmaga się z nieplanowanymi podróżami w czasie, w które wpada przez portal czasowy na stacji metra.

Premiera: 20 kwietnia

GRACE I FRANKIE

Perypetie dwóch kobiet, których życie zmieniło się z dnia na dzień o 180 stopni w momencie, gdy ich mężowie oznajmili, że są w sobie zakochani, dobiegają końca wraz z wypuszczanym przez Netflix ostatnim, 7 sezonem. Bohaterki przez lata pokazywały, że wiek to tylko liczba i nigdy nie jest za późno na to, by chwytać dzień i wyciskać z niego wszystko, co najlepsze. Ich historia doprowadzała do napadów śmiechu jak i łez, które wraz z finałem na pewno pojawią się na twarzy niejednego, wiernego widza.

Premiera: 29 kwietnia

fot. materiały dystrybutora

365 DNI: TEN DZIEŃ

Swoją kontynuację, tym razem już w stu procentach oddaną w ręce Netflixa, ma adaptacja głośnych powieści Blanki Lipińskiej. Po zyskaniu ogromnej popularności przez wprowadzenie pierwszej części na platformę, druga swoją premierę będzie miała już tylko na niej. Czy kolejna odsłona erotyku również powalczy o najbliższą Złotą Malinę, czy może zmiana producencka wyjdzie tej ekranizacji na lepsze?

Premiera: 27 kwietnia

ZACHOWAJ SPOKÓJ

Następna produkcja z polskiego podwórka na podstawie słynnej powieści jeszcze słynniejszego króla kryminału — Harlana Cobena. Thriller opowiadający o warszawskiej elicie, której życie wywraca się do góry nogami po zniknięciu osiemnastolatka, przyciągnął takie aktorskie nazwiska jak: Boczarska, Lichota, Topa czy Grochowska.

Premiera: 22 kwietnia

fot. materiały dystrybutora

ROZMOWY Z MORDERCĄ: TAŚMY JOHNA WAYNE’A

Kolejna odsłona mini serialu dokumentalnego opowiadająca o największych seryjnych mordercach Ameryki. Pierwsza część zrealizowana przez Joego Berlingera w 2019 roku opowiadała o Tedzie Bundym. Tym razem Berling wziął na tapetę sprawę Johna Wayne’a i 60 godzin nieopublikowanych nagrań jego rozmów z obrońcami wobec oskarżenia o zabójstwo 33 mężczyzn.

Premiera: 20 kwietnia

fot. materiały dystrybutora

BIAŁY BLASK: HISTORIA ABERCROMBIE & FITCH

Jak o dokumentach mowa to warto wspomnieć o  tej nowości. Opowiadającej historię fenomenu marki odzieżowej z lat 90. Jej ubrania znajdowały się w większości toreb zakupowych w tamtym okresie. Dobry marketing wyniósł ją na szczyt, który zbudowany był jednak na dyskryminacjach i wykluczeniu, co równie szybko spowodowało, że o marce zapomniano, lecz jej elitarne piętno pozostawiło swój odcisk na lata.

Premiera: 19 kwietnia

OPRAH I VIOLA: WYDARZENIE SPECJALNE NETFLIX

O dyskryminacji głośno mówi również amerykańska aktorka Viola Davis w rozmowie z Oprah, w Netflixowym programie specjalnym. Jest to związane z promocją książki laureatki Oscara pt.: „Finding Me”. Na jej podstawie Davis i Oprah opowiedzą o swojej trudnej drodze na szczyt, przepełnionej biedą, agresją i bólem, który potrafiły przekuć w sukces.

Premiera: 22 kwietnia

fot. materiały dystrybutora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *