Dni Muzyki Nowej w gdańskim Żaku

dnimuzykinowejKlub Żak zaprasza na wiosenną odsłonę DNI MUZYKI NOWEJ 2014. Podobnie jak w poprzednich edycjach, program festiwalu skonstruowano wokół dwóch osi – smyczków i elektroniki. Już w dniach 11-12 kwietnia będziecie mieli okazję delektować się najlepszymi dźwiękami.

Mik Musik jest wytwórnią muzyczną, która w roku 2012 wróciła do działania po czteroletniej hibernacji. Została założona przez Wojciecha Kucharczyka, żeby wydawać nagrania zespołu Mołr Drammaz, a z czasem stała się undergroundową mikro wytwórnią z szeregiem międzynarodowych sukcesów. Po restarcie w 2012 roku, katalog MIK powiększył się o kilkanaście nowych albumów, singli i EP-ek. Międzynarodowa prasa muzyczna ponownie zwróciła uwagę na działalność wytwórni. Stylistycznie MIK MUSIK obejmuje ogromny obszar: od tanecznej elektroniki różnego, omalże każdego rodzaju, po elektroakustykę a nawet wątki folkowe oraz wszelkie eksperymenty ponad stylistyczne.

11 kwietnia wystąpią:

RSS BOYS: jeden z najnowszych projektów z Mik Musik. Grają szalone techno o afrykańskim nalocie. To dwóch anonimowych muzyków-podróżników, którzy, jak głosi legenda, spotkali się po raz pierwszy w Beninie.

WOJCIECH KUCHARCZYK: Na festiwalu Dni Muzyki Nowej wykona utwory z albumu „Best Fail Compilation”, na którym możemy znaleźć utwory utrzymane w nastroju kapryśnego techno o etnicznych inklinacjach oraz jeszcze nowsze kompozycje, ponieważ pracuje nieustannie.

Ponadto na scenie pojawi się Bartek Kujawski z utworami z nadchodzącej płyty „Szczupak” oraz Natalia Zamilska.

Drugiego dnia festiwalu na scenę wkroczy znakomita norweska kompozytorka i wokalistka, Maja S.K. Ratkje oraz uznana improwizatorka i kompozytorka, Ikue Mori. Wspólne terytorium dźwiękowe, stworzone przez obie artystki, oscyluje pomiędzy z wolna narastającym napięciem a wybuchami niepohamowanego hałasu. Ponadto usłyszymy jednego  z niewielu trębaczy, którzy potrafią bez wysiłku grać muzykę współczesną, klasyczną i modern jazzem, Marksua Stockhausena oraz Patricea Herala, francuskiego muzyka elektronicznego.

Informacja o biletach:
15 zł przedsprzedaż / 25 zł – super zniżka na KARTĘ DO KULTURY i KARTĘ DUŻEJ RODZINY
18 zł przedsprzedaż / 28 zł – zniżka dla studentów
30 zł przedsprzedaż / 40 zł – normalne
Ostatni dzień przedsprzedaży: 6.04.2014

Więcej informacji na: http://www.klubzak.com.pl oraz https://www.facebook.com/events/50783627932!5003/?ref=22

Polecamy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *