Inwazja Świetlików w Bunkrze

swietlikiJuż w tę niedzielę klub Bunkier wypełni się poezją. Dojdzie do tego za sprawą koncertu zespołu Świetliki. Zespół pod wodzą Marcina Świetlickiego zagra w Gdańsku 30 marca.

Zespół Świetliki powstał w 1992 roku w Krakowie. Wtedy też zadebiutował na spotkaniu poetów Na Głos, a wśród pierwszych słuchaczy znaleźli się Wisława Szymborska i Czesław Miłosz. Popularność i przychylność fanów i dziennikarzy Świetliki zdobyły pierwszą płytą z 1993 rok pt. „Ogród Koncentracyjny”. Następne lata i kolejne płyty przyniosły im wciąż rosnącą popularność. W nagrywaniu ich albumów brali udział Lech Janerka, Kasia Nosowska i Bogusław Linda. W 2005 roku właśnie utwór „Filandia” z udziałem Lindy i Grupy MoCarta utrzymywał się na liście przebojów Trójki 30 tygodni, a przez trzy tygodnie utrzymywał się na trzecim miejscu.

Najnowszy, szósty krążek pt. „Sromota”, ujrzał światło dzienne po ośmiu talach przerwy, w 2013 roku. Muzycy zrekompensowali fanom rozłąkę, gdyż album składa się z trzech płyt, zawierających 36 utworów, a więc ponad 130 minut muzyki. Świetliki powracają ze swoim niepowtarzalnym stylem, a przede wszystkim piękną, nastrojową poezją Marcina Świetlickiego.

Koncert odbędzie się 30 marca o godz. 20.00. Bilety w cenach 38 zł (przedsprzedaż) i 45 zł (w dniu koncertu) są dostępne w klubie oraz sieci Eventim. Istnieje możliwość wcześniejszej rezerwacji biletów. Ilość miejsc jest ograniczona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 + 13 =