The Shipyard poczęstują wodą z Marsa

water on marsZastanawialiście się kiedyś czy na Marsie jest woda? Już 28 marca będziecie mogli się o tym przekonać, a nawet spróbować marsjańskiego trunku. Ta niepowtarzalna okazja nadarzy się w klubie B90, za sprawą premiery nowej płyty zespołu The Shipyard.

Grupa powstała w 2011 roku w Trójmieście, a w skład wchodzą muzycy znani z takich formacji, jak np. Made In Poland, Kiev Office czy Vulgar – Piotr Pawłowski, Rafał Jurewicz, Michał Młyniec i Michał Miegoń. W swoim brzmieniu chciała zawrzeć portowy klimat i zapach morza. I udało im się, bo debiutancki album „We Will Sea” został okrzyknięty przez dziennikarzy muzycznych alternatywną płytą roku. Od tamtej pory występowali i zostawali zauważani na wielu festiwalach, m.in. Off Festiwalu w Katowicach, Przystanku Olecko czy festiwalu In Memoriam Grzegorza Ciechowskiego. Publiczności przypadło do gustu ich postpunkowe, nowofalowe brzmienie. The Shipyard, zachęceni sukcesem, postanowili nagrać kolejny album, pt. „Water On Mars”, na którym postawili na bardziej przebojowe i jednocześnie ostrzejsze gitarowe granie.

Podczas premierowego gdańskiego koncertu zaprezentują sporo nowego materiału, ale z pewnością nie zapomną o przebojach z poprzedniego albumu. Na własnych uszach będzie można przekonać się, czy rzeczywiście zachowali energię muzycznej torpedy. Jako support towarzyszyć będzie im człowiek orkiestra, czyli L.A.S. (Jacek Lachowicz). A Lachowicz Audio System, jak wyjaśnia trójmiejski muzyk, to kilka instrumentów, jeden głos zduplikowany w elektroniczny bukiet głosów, a jego występ to solo-minimal-koncert-akt.

Koncert w B90 odbędzie się w piątek 28 marca o 20.00. Bilety kosztują 20 zł w przedsprzedaży i 30 zł w dniu koncertu, a kupić je można w kasie klubu, Spatifie, Cafe Absinthe, Stacji Deluxe, restauracji Śródmieście i na tickets.soundrive.pl

Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *