YULE BALL – świąteczny bal szkocki

W sobotę, 11.12.2021 odbędzie się pierwszy w tej części Polski Bal Szkocki, zwany Yule, czyli celtyckie przesilenie zimowe! To impreza taneczna, na której goście spotykają się, żeby potańczyć. W nieco bardziej eleganckiej atmosferze niż tradycyjne ceilidh w pubie.

Sekcja Tańca Irlandzkiego i Szkockiego UG przygotowała dla wszystkich miłośników szkockiej kultury nie lada gratkę. Yulle Ball to niepowtarzalna okazja na poznanie uroków szkockich tańców balowych – Scottish Country Dancing.

– Przetańczymy wspólnie ten wyjątkowy wieczór. Od tych najprostszych, do tych trochę bardziej skomplikowanych układów – zachęcają organizatorzy.  Na chętnych czekają podpowiedzi, a niewprawionym pomagać będą trenerki i zaawansowani członkowie Sekcji. W przerwach pomiędzy tańcami, na wszystkich głodnych będzie czekał pyszny bufet z przygotowanymi na tę okazję słodkimi i słonymi przekąskami. Żądni wspomnień będą mogli skorzystać z balowej fotostrefy.

Zapraszamy do śledzenia Facebooka Sekcji Tańca Irlandzkiego i Szkockiego UG, gdzie znajdziecie więcej potrzebnych informacji organizacyjnych. Znajdziecie tam również instruktarze kolejnych tańców (by każdy mógł przeszkolić swoją osobę towarzyszącą). Tam też odkrywać będziemy kolejne niespodzianki!

Kiedy: 11.12.2021, godz. 18:00 – 22:00

Gdzie: Index Klubokawiarnia, ul.Polanki 66

Bilety dostępne są na stronie.