„Czas na kolędę!” – Koncert Akademickiego Chóru UG

Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na świąteczny  koncert, który odbędzie się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Gdańsku – Strzyży, 19 grudnia 2021 o godz. 16.00.

Chór uniwersytecki to jeden z najbardziej cenionych chórów akademickich w Polsce. Istnieje od 1971 roku. W tym czasie zespół wielokrotnie występował w kraju i za granicą. Na swoim koncie ma także udział w wielu prestiżowych festiwalach muzycznych, zwycięstwa w olimpiadach chóralnych w Busan w Korei Południowej, w Bremie w Niemczech i w Xiamen w Chinach.

Podczas koncertu „Czas na kolędę!” zespół zaprezentuje kolędy z Polski i ze świata, które pozwolą poczuć magię radosnego wyczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. W repertuarze pojawią się także utwory a capella istotne dla zespołu i będące niejako podsumowaniem roku 2021. Poza tym znajdzie się również miejsce na prapremierowe wykonanie kolęd w opracowaniu Filipa Cieszyńskiego oraz na debiut – niespodziankę.

Wstęp na koncert jest WOLNY.

Wykonawcy:

Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego